Powstał wirtualny escape room "Harry'ego Pottera"! Odwiedźcie Hogwart zupełnie za darmo

25.03.2020 13:42
Foto: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ East News|undefined Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ East News

Ten wirtualny escape room to idealna forma rozrywki dla każdego fana czarodziejskiej sagi. Na czym polega zabawa?

Mimo upływu lat, seria "Harry Potter" wciąż cieszy się olbrzymią popularnością wśród ludzi w absolutnie każdym wieku. Dla tych, którym marzy się powrót do Hogwartu mamy dobre wieści - już dziś możecie go odwiedzić, nie ruszając się nawet z kanapy. Powstał bowiem wirtualny escape room inspirowany serią autorstwa J.K. Rowling

"Harry Potter" - wirtualny escape room na podstawie słynnej serii

Mekką dla fanów "Harry'ego Pottera" jest oczywiście Londyn, gdzie mieści się słynny dworzec King's Cross oraz Warner Bros. Studio. W trakcie kwarantanny wycieczka do stolicy Wielkiej Brytanii jest jednak niemożliwa. Trzeba sobie więc radzić w inny sposób. W końcu nie ma lepszego miejsca do spędzenia kwarantanny niż Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, prawda?

Przeczytaj także

Świetną alternatywą jest wirtualny escape room inspirowany światem "Harry'ego Pottera", który ujrzał właśnie światło dzienne. Hogwarts Digital Escape Room to projekt powołany do życia przez Synder Krawiec z biblioteki Peters Township Public Library w Stanach Zjednoczonych. Na stronie startowej serwisu czytamy:

Możesz przejść ten escape room z rodziną lub w pojedynkę. Możesz zmierzyć się ze swoimi przyjaciółmi i próbować wiele razy. Liczy się przede wszystkim zabawa!

Przeczytaj także

Na czym polega gra? Całość rozpoczyna się w Wielkiej Sali, tuż po uczcie rozpoczynającej nowy rok szkolny. Następnie Prefekt prowadzi was do waszego dormitorium, jednak zanim tam trafisz, musisz rozwiązać pierwszą zagadkę. I tak zaczyna się zabawa. 

Przeczytaj także

Do zadań należy między innymi nauka zaklęć i choć całość sporządzona została w języku angielskim, zrozumienie poleceń nie powinno stanowić dla was problemu. Hogwarts Digital Escape Room znajdziecie tutaj. Usługa jest w zupełności darmowa, możecie więc grać ile tylko dusza zapragnie.

Zobacz też: Dlaczego Dumbledore zatrudnił nieudolnego Lockharta? Okazuje się, że miał ukryty motyw 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.