Powstał zwiastun całej sagi "Star Wars". Zobacz jak zmieścić 10 filmów w 5-minutowym wideo

Sergiusz Kurczuk
27.02.2019 15:42
Gwiezdne Wojny|undefined Fot. materiały prasowe

Topher Grace, aktor znany z takich filmów jak "BlacKkKlansman" czy "Spider-Man 3" postanowił przemontować fragmenty filmów z serii "Star Wars" i stworzyć zwiastun całej sagi. Jak wygląda efekt jego pracy?

Topher Grace to nie tylko utalentowany aktor, ale również uzdolniony montażysta - amator. Lubuje się w  syntezach slynnych przydługich serii. W 2018 roku zaprezentował 2-godzinną wersję adaptacji dzieł Tolkiena, która stworzył, wykorzystując fragmenty dwóch trylogii Petera Jacksona - "Hobbita" i "Władcy Pierścieni". Tym razem postanowił wziąć na warsztat o wiele bardziej rozległe uniwersum, składające się na razie z 10 filmów. Mowa o "Gwiezdnych Wojnach".

Przeczytaj także

"Gwiezdne Wojny" jako 5-minutowy zwiastun

Grace niestety niw powołał do życia skróconej wersji produkcji Lucasfilm. Postanowił wykorzystać fragmenty trzech trylogii "Gwiezdnych Wojen" oraz dwóch spin-offów - "Łotra 1" i "Hana Solo". Utkał z nich sensowny zwiastun całej historii rodu Skywalkerów. Przekonajcie się zresztą sami.

Jak widać, aktorowi udało się w skróconej formie przedstawić najważniejsze wydarzenia z sagi, którą George Lucas rozpoczął w 1977 roku. Oczywiście widać różnicę w momencie połączenia starszych filmów z nowszymi produkcjami, ale wynika to z osiągnięć technologicznych kinematografii, na które autor zwiastuna nie miał za bardzo wpływu. W sprytny sposób wplótł prequele i spin-offy pierwszej trylogii oraz połączył ją z nowymi filmami z czasów Disneya. Aby uzupełnić swoje dzieło, Grace posłużył się również skasowanymi scenami. Dzięki skróconej historii "Gwiezdnych Wojen" wyraźniej widzimy paralele między trzema trylogiami pojawiające się w różnych aspektach filmów.

Grace tworząc zwiastun, posiłkował się pomocą przyjaciela. Trailer "Gwiezdnych Wojen" powstał w jeden weekend, kiedy żony autorów udały się poza miasto. To nie pierwszy raz, kiedy aktor pokazał swoją miłość do "Star Wars". W 2012 roku skrócił prequele do 85-minutowego filmu.

"Gwiezdne Wojny IX" - kiedy premiera?

Jak widać, z oczekiwaniem na zwieńczenie nowej trylogii, można sobie radzić na różne sposoby. Na razie na temat IX epizodu "Star Wars" wiemy niewiele. Do tej pory nie zaprezentowano tytułu filmu, chociaż wierni fani uważają, że udało się im go odkryć, po sprawdzeniu kodu źródłowego oficjalnej strony marki. Prawdopodobnie tytuł oraz pierwszy zwiastun poznamy pod koniec kwietnia 2019 roku. Według plotek oficjalny trailer ma zadebiutować podczas seansu "Avengers: Endgame". Nowa część "Star Wars" wejdzie do kin 19 grudnia 2019 roku.

>>Zobacz też: "Gwiezdne Wojny IX" mają naprawić błędy poprzednich filmów z serii "Star Wars"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.