Powstała kompilacja śmiechów filmowych Jokerów. Który jest najlepszy?

12.11.2019 14:24
Legion Samobójców|undefined Fot. kadr z filmu Legion Samobójców

W sieci pojawiło się krótkie wideo, w którym możemy usłyszeć śmiechy filmowych Jokerów. Który z odtwórców wroga Batmana śmiał się najlepiej?

Postać Jokera nie schodzi z ust fanów filmu na całym świecie. Wszystko z powodu produkcji Todda Phillipsa opowiadającej o szalonym przeciwniku Batmana. "Joker" już stał się najlepiej zarabiającym filmem z kategorią wiekową R, a od przekroczenia progu miliarda dzielą go już tylko tysiące dolarów. Wielu widzów uważa, że Joaquin Phoenix swoją interpretacją pobił Heatha Ledgera. Czy jednak aktorowi udało się też uzyskać najlepszy śmiech Księcia Zbrodni z Gotham?

Joker - który aktor śmiał się najlepiej?

W historii kina odtwórców Jokera było kilku i każdy (no może poza Jaredem Leto) zachwycił fanów komiksów DC. Do tej pory miłośnicy Mrocznego Rycerza spierają się o to, który aktor wypadł w tej roli najlepiej. Do zacnego grona należy również Mark Hamill, który od wielu lat użycza Jokerowi głosu w animowanych filmach i serialach o Batmanie. Gwiazdor "Gwiezdnych Wojen" zamieścił na swoim Instagramie wideo stworzone przez użytkownika TheScenesOfCinema, które jest krótką kompilacją śmiechów Jokerów na przestrzeni lat.

Jako dziecko kolekcjonowałem flipbooki, ale w tamtych czasach były nieme.

Hamill jak zwykle zaprezentował swoje poczucie humoru, ale nie bez powodu dostał rolę Jokera. Oprócz odtwórcy Luke'a Skywalkera, twórcy wideo uwzględnili Cesara Romero, który występowała w serialu "Batman" z lat 60. i pełnometrażowym filmie na jego podstawie, Jacka Nicholsona z "Batmana" Tima Burtona, Heatha Ledgera z "Mrocznego Rycerza" Christophera Nolana, Jaredo Leto z "Suicide Squad" oraz najnowszą wersję w wykonaniu Phoenixa.

Przeczytaj także

Jak widać, ikoniczny złoczyńca nie tylko różnił się genezą, wyglądem i zachowaniem, ale przede wszystkim swoim głównym atrybutem - śmiechem.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Joker" zarobił 30 milionów złotych. Które filmy 2019 roku przebiły ten wynik?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.