Powstaną rebooty horrorów "Critters" i "Mordercze klowny z kosmosu"

Sergiusz Kurczuk
24.10.2018 13:57
Powstaną rebooty horrorów "Critters" i "Mordercze klowny z kosmosu" Fot. kadry z filmów Critters i Mordercze klowny z kosmosu

Najśmieszniejsze z przerażających filmów lat 80. powrócą w odświeżonych wersjach. Rebootami  "Critters" i "Morderczych klownów z kosmosu" zajmie się sieć telewizyjna SyFy.

Są takie tytuły z klasyki kina grozy, które bardziej śmieszą, niż przerażają. To charakterystyczna cecha horrorów z lat 80., w których nawet bardziej poważne "straszaki" takie jak "Laleczka Chucky" czy "Koszmar z ulicy Wiązów" cechowały się sporą dawką specyficznego poczucia humoru. "Critters" i "Mordercze klowny z kosmosu" od samego początku były tworzone z myślą o wywołaniu w widzu mieszanki strachu i śmiechu. Absurdalna fabuła, jeszcze bardziej niedorzeczne postacie (w formie kukiełek) i morze krwi to wspólny mianownik obu tytułów. Okazuje się, że już niedługo zobaczymy odświeżone wersję tych horrorów.

 "Critters" i "Mordercze klowny z kosmosu" dostaną reboot?

Jak podaje portal Movieweb, sieć telewizyjna SyFy zamierza zrobić rebooty wielu horrorów z lat 80., między innymi filmów "Critters" i "Mordercze klowny z kosmosu". Według najnowszych doniesień przedstawiciele SyFy wykupili część praw do tych tytułów, co jednak nie oznacza, że przejęli obie marki w całości. Na razie jednak nie potwierdzono, w jakiej formie powstaną nowe wersje kultowych filmów kina grozy. Najprawdopodobniej będą to rebooty, chociaż biorąc pod uwagę obecnie panujący trend, całkiem możliwe, że SyFy stworzy bezpośrednie kontynuacje filmów.

Dla wszystkich, którzy nie znają powyższych tytułów, przypominamy, że "Critters" to seria zapoczątkowana w 1986 roku na fali popularności "Gremlinów". Tytułowe stwory pochodzące z kosmosu, to małe włochate bestie, które w kolejnych częściach nękają biednych Ziemian.

"Mordercze klowny z kosmosu" to dziwaczny film z 1988 roku, który... opowiada o morderczych klaunach z kosmosu, przybyłch na Ziemię, by urządzić sobie polowanie na jej mieszkańców.

Co ciekawe na początku roku 2018 pojawiły się informacje dotyczące serialu "Critters", a w połowie tego samego roku twórcy "Morderczych klownów z kosmosu" zapowiedzieli sequel. Oczywiście wersja od SyFy nie wyklucza wcześniej ogłoszonych produkcji. Dla przykładu obecnie jednocześnie powstaje reboot "Laleczki Chucky" i serial, który jest bezpośrednią kontynuacją filmowej serii.

"Critters" i "Mordercze klowny z kosmosu" - kiedy premiera?

Na razie nie podano szczegółów dotyczących ewentualnych rebootów "Critters" i "Morderczych klownów z kosmosu", więc tym bardziej nie wiadomo, kiedy zobaczymy nowe wersje horrorów. Telewizja SyFy pracuje obecnie nad nową wersją innego hororowego hitu lat 80. - filmu "Karzeł", który ma trafić na antenę sieci w marcu 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.