Powstanie 2. część "Nie otwieraj oczu", ale nie trafi na Netflix

Sergiusz Kurczuk
20.03.2019 13:40
Nie otwieraj oczu|undefined Fot. kadr z filmu Nie otwieraj oczu

Fani filmu "Nie otwieraj oczu" niebawem będą mieli okazję poznać dalsze losy bohaterów hitu platformy Netflix. Niestety sequel nie będzie filmem, tylko powieścią.

Produkcja zatytułowana "Nie otwieraj oczu" była wielkim hitem platformy Netflix. Horror z Sandrą Bullock w roli głównej był jedną z lepiej oglądanych produkcji serwisu. Popularności towarzyszyły też liczne kontrowersje, związane z tak zwanym Bird Box Challenge oraz faktem, że twórcy wykorzystali w filmie materiały z prawdziwej katastrofy, do której doszło w Kanadzie. Fani "Nie otwieraj oczu" zastanawiali się, czy w przyszłości zobaczymy drugą część historii o świecie, w którym trzeba poruszać się po omacku, żeby nie oszaleć. Okazuje się, że sequel jest w drodze. Nie trafi jednak na Netflix.

Przeczytaj także

"Nie otwieraj oczu 2" nie trafi na Netflix

Historia skupia się na matce, która stara się przeżyć w nowej rzeczywistości, chroniąc przy okazji dwójkę swoich dzieci. Widzowie hitu Netflix zastanawiają się, jak potoczyły się dalsze losy głównych bohaterów. Na kontynuację nie trzeba będzie długo czekać, jednak abonenci platformy streamingowej nie zobaczą jej w bibliotece serwisu. Wszystko dlatego, że sequel powstanie w formie książki autorstwa Josha Malermana. Zresztą pierwsza część "Nie otwieraj oczu" została powołana do życia na podstawie powieści tego samego autora.

Druga część "Nie otwieraj oczu" została zatytułowana "Malorie", będzie kontynuacją oryginału i pokaże dalsze losy głównej bohaterki, która musi sobie radzić w nowym groźnym świecie. Pierwsza część została napisana w 2006 roku, ale do sprzedaży trafiła dopiero 8 lat później. Malerman postanowił skomentować zbliżającą się premierę "Malorie" w wywiadzie dla Esquire.

W czasie pomiędzy wydaniem "Nie otwieraj oczu", a okresem, w którym pisałem "Malorie", byłem setki razy pytany o jedną rzecz. Ludzie chcieli wiedzieć, co się stało z Chłopcem i Dziewczynka. I chociaż bardzo mi na nich zależy, to nie jest historia o nich. "Nie otwieraj oczu" to historia Malorie i chciałem zgłębić jej losy. Chciałem poznać ją jeszcze lepiej. Na końcu filmu zwróciłem się do mojej dziewczyny Alison i powiedziałem: "chcę się dowiedzieć, co się dalej stało!", a ona na to: "Wiesz co? Możesz sprawić, żeby to się wydarzyło".

Sequel rozpocznie się mniej więcej w tym samym momencie, w którym zakończyła się pierwsza część. Znowu zobaczymy główną bohaterkę, jej dzieci oraz grupę ocalałych ludzi, próbujących poradzić sobie w nieznanej rzeczywistości. Jednak autor zastrzegł, że na bohaterów książki czeka wiele trudnych wyzwań.

"Nie otwieraj oczu 2" - kiedy premiera?

Książka trafi do amerykańskich księgarni już 1 października 2019 roku. Ciężko powiedzieć, kiedy "Malorie" znajdzie się w ofercie polskiego rynku wydawniczego. Całkiem możliwe, że po sukcesie pierwszej części "Nie otwieraj oczu", za jakiś czas powstanie adaptacja sequela, która trafi na Netflix. Na razie twórcy nie ogłosili oficjalnych prac nad tytułem.

>>Zobacz też: Jechał z zasłoniętą szybą. Czy to Bird Box Challenge?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.