Powstanie „Kill Bill 3”?

Robert Skowronski
08.12.2015 15:24
|center Fot. materiały prasowe

Chyba już każdy stracił wiarę w to, że kiedykolwiek ukaże się trzecia odsłona „Kill Billa”. Jednak jak przekonuje Quentin Tarantino nie postawił on jeszcze krzyżyka na tym projekcie.

Plotek na temat kolejnej części perypetii władającej mieczem Panny Młodej na przestrzeni 11 lat, kiedy to premierę miała druga odsłona filmu, było całe mnóstwo. W końcu wszyscy włożyli nowe doniesienia odnośnie tego dzieła między bajki. Być może jednak niesłusznie.

Reżyser promuje obecnie swoje ósme dzieło - „Nienawistną ósemkę” - i jak wyznał w jednym z wywiadu nie wyklucza możliwości odejścia z Dzikiego Zachodu z powrotem na Daleki Wschód. Twierdzi jednocześnie, że przerwa trwająca ponad dekadę była konieczna, gdyż bohaterka grana przez Umę Thurman po wszystkich swoich przejściach potrzebowała chwili stabilizacji:

Trzeci „Kill Bill” może jeszcze powstać, zwłaszcza z jednego powodu: Uma i ja świetnie spędzilibyśmy czas pracując ponownie razem. Jej postać musiała wiele przejść i chciałem, żeby miała trochę spokoju i czasu dla swojej córki.

Reżyser wyznał, że historia mogłaby się rozgrywać wiele lat po wydarzeniach z „Kill Bill 2”, tak, żeby bohaterowie mogli się zestarzeć tak samo jak aktorzy. Tarantino uważa, że ten projekt byłby w stanie oczarować widzów, gdyż świat, który udało mu się wykreować jest wyjątkowo oryginalny:

Wydaje mi się, że „Kill Bill” jest moim najbardziej wizjonerskim filmem od czasu „Pulp Fiction”, jeżeli chodzi o stworzenia świata, który tak naprawdę nie istnieje. Takiego, gdzie w samolocie można posiadać miecz samurajski.

Nie od dziś wiadomo, że reżyser jest wielkim fanem twórczości Sergio Leone. Początkowo planował „Kill Billa” jako swoją własną „dolarową trylogię”. Czy w końcu zrealizuje swoje marzenie? Tarantino podaje przybliżony czas kiedy mogłaby powstać „trójka”:

Chciałem kręcić każdą nową część co 10 lat, ale teraz potrzebuję, żeby ta przerwa wynosiła 15 lat. Uma już nie będzie główną bohaterką. Byłaby nią córka Vernity Green granej przez Vivicę A. Fox, czyli Nikki. Wymyśliłem już całą mitologię - Sofie Fatale dostanie wszystkie pieniądze po Billu i wychowa Nikki, która będzie się chciała zemścić na Pannie Młodej. Być może nakręcę kilka scen już teraz, aby uchwycić aktorki w tym wieku jakim są obecnie. Miło jest wiedzieć, że gdzieś tam dojrzewa dziewczynka, która będzie moją główną aktorką.

Co jeszcze powiedział Quentin Tarantino? Zobaczcie pełny, trwający godzinę wywiad z reżyserem:

Czy faktycznie uda się zrealizować film „Kill Bill 3”? Jak wiadomo Tarantino lubi przecież tworzyć plotki i legendy związane ze swoją osobą. Możemy być jedynie dobrej nadziei. 

Chcielibyście zobaczyć finałową odsłonę trylogii?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.