Powstanie „Martwe zło 4”?

Robert Skowronski
25.07.2016 13:37
Powstanie „Martwe zło 4”? Fot. kadr z serialu

„Armia ciemności”, czyli 3. odsłona cyklu „Martwe zło”, miała premierę w 1992 roku. Szanse na kontynuację chyba już dawno każdy pogrzebał - okazuje się, że niepotrzebnie.

Głód fanów dzieła Sama Raimiego zaspokoił serial stacji Starz, którego mamy otrzymać drugi sezon. „Ash kontra martwe zło” powróci w październiku 2016 roku, ale fani mogą już powoli zacierać ręce z okazji innej premiery. Podczas trwającego właśnie Comic-Con 2016 w San Diego ogłoszono plany zrealizowania 4. części filmowego „Martwego zła”.

Projekt na razie nie przybrał żadnych namacalnych kształtów. Wszystko jest póki co w fazie konceptu. To jednak wystarczający powód do tego, aby Rob Tapert, producent wykonawczy serialu, był pełen ekscytacji z powodu ewentualnego pełnego metrażu:

Póki co myślimy nad tym, jak to by mogło wyglądać i kto by mógł się tym zająć. Sam Raimi przez wiele lat mówił o projekcie, zapowiadając wizję zrealizowania „Martwego zła 4”. Ostatecznie przemieniło się to w serial telewizyjny. Teraz Bruce Campbell i ja uważamy, że jest szansa na nakręcenie filmu. Tak czy owak zobaczymy co się stanie.

Wynika z tego, że początkowy zamysł na 4. odsłonę wielkoekranowej serii przerodził się w to co znamy jako „Ash kontra martwe zło”. Tym samym twórcy realizując pełnometrażowy obraz będą musieli wyjść z zupełnie nowym pomysłem na fabułę.

Rob Tapert podczas panelu na Comic-Con 2016 wyjaśnił dlaczego przygody Asha z małego ekranu nie są powiązane z wydarzeniami znanymi z „Armii ciemności”:

To dlatego, że ten tytuł jest własnością MGM, a my po prostu nigdy nie mieliśmy szansy właściwie odwołać się do niego w pierwszym sezonie. Czytałem gdzieś w sieci zarzuty, że wyciągamy rzeczy jedynie z dwóch odsłon filmu. Jednak przy 2. serii serialu mamy zamiar przywołać wydarzenia z „Armii ciemności”. Wcześniej nie było na to miejsca w naszej opowieści. To byłoby dziwne, gdyby Ash mówił swoim kolegom ze sklepu, jak to się cofnął do Średniowiecza. Teraz jednak wyciągnie te informacje w odpowiednim czasie.

Przypominamy, że W 2. sezonie „Ash kontra martwe zło” pojawią się na ekranie nowe twarze. Zobaczymy Michelle Hurd jako miłość Asha z licealnych czasów, Lee Majorsa w roli ojca głównego bohatera, a także związanego od lat z serią Teda Raimiego, który zagra przyjaciela Asha z dzieciństwa, Cheta Kaminskiego.

Producentem wykonawczym serialu jest Sam Raimi. Tę funkcję pełnią też Rob Tapert, Bruce Campbell, Ivan Raimi oraz Craig DiGregorio. Producentami są Aaron Lam i Moira Grant.

Chcielibyście, żeby powstało „Martwe zło 4”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.