Powstanie aktorska wersja kolejnej animacji Disneya. Trwają prace nad nowym wcieleniem filmu „Lilo i Stitch”

Sergiusz Kurczuk
04.10.2018 09:57
Powstanie aktorska wersja kolejnej animacji Disneya. Trwają prace nad nowym wcieleniem filmu „Lilo i Stitch” Fot. kadr z filmu Lilo i Stitch

Disney nie zwalnia tempa i za jakiś czas zobaczymy kolejną popularną animację w nowej odsłonie. Tym razem na warsztat wzięto film „Lilo i Stitch”.

Jeśli tak dalej pójdzie, to wszystkie filmy animowane Disneya, odejdą do lamusa, również te stworzone w technice animacji 3D. Klasyczne tytuły powoli zaczynają być przerabiane na wersje aktorskie. Do długiej listy powstających obecnie nowych odsłon słynnych animacji dołączył kolejny tytuł. Tym razem film stosunkowo świeży, bo chodzi o „Lilo i Stitcha” z 2002 roku. Kiedy nowa wersja wejdzie do kin?

„Lilo i Stitch” w wersji aktorskiej

Jak donosi The Hollywood Reporter, Disney nie zwalnia tempa i niebawem zobaczymy kolejny aktorski remake. Za nową wersję filmu „Lilo i Stitch” mają odpowiadać Dan Lin i Jonathan Eirich, którzy będą producentami wykonawczymi tytułu. Obecnie pracują nad inną aktorską wersją słynnej animacji Disneya - „Aladynem”, który wejdzie do kin w maju 2019 roku. Dołączy do nich Ryan Halprin. Scenariuszem „Lilo i Stitcha” zajmie się Mike Van Waes, który do tej pory kojarzony jest raczej z horrorów. W oryginale pojawiły się wątki rodem z kina grozy, więc wybór Van Waesa wydaje się trafiony. 

Fabuła prawdopodobnie zbytnio się nie zmieni. Ponownie zobaczymy relację, jaka wywiązała się pomiędzy małą dziewczynką z Hawajów i groźnym, ale uroczym kosmitą, który rozbija się na Ziemi. Lilo adoptuje Stitcha, myśląc, że stworek jest dziwaczną rasą psa i wkrótce się zaprzyjaźniają, chociaż nie jest to łatwa relacja. Film dość szybko przypadł do gustu widzom na całym świecie i wkrótce powstały kolejne części wydane na DVD oraz serial telewizyjny. Nie ma w tym nic dziwnego, bo „Lilo i Stitch” to oryginalny pomysł na zabawną i mądrą komedię familijną. 

„Lilo i Stitch” - kiedy premiera?

Oczywiście „wersja aktorska” ogranicza się w tym wypadku do postaci ludzkich. Kosmici, tacy jak Stitch, Jumba, Plikley czy Kapitan Gantu będą stworzone za pomocą efektów CGI, podobnie jak miało to miejsce w innym aktorskim remake'u - „Księdze Dżungli”. Na razie nie potwierdzono, kiedy film trafi na duży ekran. Pierwsze w kolejce na premierę są inne tytuły Disneya - „Aladyn”, „Król Lew” i „Dumbo”. Obecnie trwają pracę nad kolejnymi aktorskimi remake'ami, między innymi „Zakochanym kundlem”, „Małą syrenką”, „Mulan” i „Pinokiem”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.