Powstanie bezpośrednia kontynuacja "Nocy żywych trupów"

Sergiusz Kurczuk
07.11.2018 13:59
Noc żywych trupów|undefined Fot. kadr z filmu Noc żywych trupów

Już niedługo fani twórczości George'a A. Romero będą mogli zobaczyć bezpośredni sequel najsłynniejszego horroru reżysera - "Noc żywych trupów". Film powstanie na podstawie niewykorzystanego scenariusza sprzed 40 lat.

W 2018 roku przypada 50. rocznica premiery horroru "Noc żywych trupów". Niestety reżyser i ojciec chrzestny filmów o zombie w jednej osobie nie doczekał tej okrągłej daty. George A. Romero odszedł w połowie 2017 roku. Jednak jego spuścizna pozostała nieumarła, jak postacie, o których tworzył horrory. Już niedługo zobaczymy bezpośrednią kontynuację filmu z 1968 roku, za którą odpowiedzialna będzie firma pracująca przy oryginale.

"Noc żywych trupów" - horror doczeka się bezpośredniego sequela

Jak donosi portal Bloody Disgusting, Living Dead Media planuje powrócić do początku serii za pomocą sequela filmu. Przedstawiciele firmy dzierżącej prawa do horrorów autorstwa Romero w rozmowie z serwisem zdradzili szczegóły przedsięwzięcia.

"Noc żywych trupów" wprowadziła zombie na srebrny ekran w roku 1968. Świat nie był przygotowany na film o łaknących ciał potworach, co spowodowało ogromny sukces komercyjny. Do tej pory to jeden z najbardziej wpływowych i szanowanych horrorów wszech czasów i nie bez powodu znalazł się w Bibliotece Kongresu oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Scenariusz Johna A. Russo i reżyseria George'a A. Romero spowodowały, że powstał fundament kolejnych pięciu filmów, produkcji TARMAN ze słynnym hasłem: "Więcej mózgów!", co spopularyzowało jedzące mózgi zombie i przy okazji zdefiniowało współczesny podgatunek mrocznego horroru komediowego. Trylogia Romero to również hołd dla klasyki. Dodatkowo "Noc żywych trupów" stała się źródłem inspiracji nie tylko twórców filmów o zombie, ale wszystkich autorów horrorów.

Historia "Nocy żywych trupów" sprawiła, że film stał się górą Rushmore horrorów i obecnie jest jednym z najsłynniejszych dzieł grozy na całym świecie. Ale nie wszyscy wiedzą, że w 1970 roku oryginalni scenarzyści i producenci "Nocy żywych trupów" napisali kontynuację tego dzieła. Sequel, który z niewiadomych powodów nie został wyprodukowany przez 40 lat - aż do teraz. Living Dead Media starło kurz z tej niesamowitej kontynuacji klasyki i powołało do życia świetny zespół, by wyprodukować ten film.

Na razie nie podano większej ilości szczegółów na temat produkcji. Wiadomo tylko, że "Noc żywych trupów II" ma się ukazać w roku 2019.

"Road of the Dead" - komiks na podstawie niewykorzystanego pomysłu Romero

To nie koniec historii o żywych trupach, które niebawem zadowolą fanów świata stworzonego przez Romero 50 lat temu. W 2005 roku filmowiec wyreżyserował film "Ziemia żywych trupów", który miał mieć kontynuację w postaci "Road of the Dead" ("Droga żywych trupów"). Niestety reżyser nie zdążył powołać do życia kolejnego filmu. Jednak nic straconego! Obecnie nad produkcją pracuje Matt Birman. Zanim jednak horror na podstawie niewykorzystanego pomysłu Romero trafi do kin, miłośnicy zombiaków będą mogli przeczytać komiks "Road of the Dead", który wydaje IDW.

Road of the Dead Fot. foto: materiały promocyjne

Historia opowiada o najmroczniejszych czasach apokalipsy zombie, w których ostatnim bezpiecznym miejscem na Ziemi włada szalony despota. Żeby utrzymać lud pod swoimi rządami, organizuje nietypowe igrzyska - wyścigi samochodowe schwytanych zombiaków. Komiks będzie trzynumerową miniserią stworzoną przez Jonathana Maberry'ego (scenariusz) i Drew Mossa (rysunki). Komiks trafi do sprzedaży 7 listopada 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.