Powstanie druga część filmu "Underdog"

Sergiusz Kurczuk
01.02.2019 09:46
kadr z filmu Underdog|undefined Fot. kadr z filmu Underdog

W związku z sukcesem filmu "Underdog" twórcy postanowili poinformować o pracach nad drugą częścią historii o zawodniku MMA. Co czeka Borysa "Kosę" Kosińskiego w kontynuacji produkcji?

11 stycznia 2019 roku do kin weszła produkcja zatytułowana "Underdog", opowiadająca o upadłym zawodniku MMA. Debiut reżyserski Mariusza Kawulskiego - szefa KSW, okazał się wielkim sukcesem. Od premiery "Underdoga" nie minął jeszcze miesiąc, a producenci już podali oficjalną informację dotyczącą drugiej części filmu.

"Underdog" 2 - powstanie kontynuacja filmu Mariusza Kawulskiego

Pierwsza część filmu opowiadała o Borysie "Kosie" Kosińskim - sławnym zawodniku MMA, który odnosi sukcesy sportowe. Wcielił się w niego Eryk Lubos. Postanawia zmierzyć się ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) w walce życia, ale przez jeden błąd podczas potyczki traci wszystko. Sportowiec przeżywa wielu upadków, ale w końcu postanawia wywalczyć sobie zasłużony szacunek i miłość najbliższych. Co czeka Kosę w drugiej części filmu "Underdog"?

Film został dobrze odebrany przez widzów i krytyków. "Underdog" odniósł spory sukces komercyjny i stał się jedną z najlepiej przyjętych polskich produkcji sportowych w historii kraju. W pierwszy weekend po premierze na film wybrało się 285 tysięcy widzów. To wynik, który przebił hollywoodzkie produkcje tego typu, takie jak "Creed", czy "Rocky Balboa". W ciągu niecałego miesiąca od kinowego debiutu "Underdoga" obejrzało prawie 800 tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że twórcy zdecydowali się na kontynuację.

O drugiej części "Underdoga" poinformowali producenci filmu. Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes ze spółki EKIPA Sp. z o.o w oficjalnym oświadczeniu podali informację na temat kontynuacji.

W związku z pojawiającymi się spekulacjami prasowymi, a także domysłami widzów dotyczącymi drugiej części filmu "Underdog", z dużą satysfakcją informujemy, że podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do prac przy kontynuacji tak dobrze przyjętej pierwszej części opowieści o losach Borysa "Kosy" Kosińskiego, czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez producentów filmu, Ewę Lewandowską i Tomasza Mandesa.

Potwierdziły się nasze przypuszczenia, że polski widz od dawna czekał na taki film. Ogromnie się cieszymy, że film zachwycił również kobiecą widownię, bo to opowieść o życiu, relacjach i miłości, a także zwycięstwie nad własnymi słabościami, dodają producenci. Wielu widzów zwróciło uwagę na otwarte zakończenie pierwszej części "Underdoga" upatrując w nim zapowiedzi kontynuacji. Dziś możemy potwierdzić, że mieli rację. Od początku prac nad koncepcją scenariusza, zakładaliśmy kontynuację losów bohaterów naszego filmu.

"Underdog" 2 - kiedy premiera?

W pierwszej części oprócz Lubosa i Khalidova na akranie pojawili się między innymi Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Prawdopodobnie część bohaterów powróci w kontynuacji. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszają zdjęcia do "Underdoga 2". Prawdopodobnie film trafi na ekrany kin w roku 2020. Przed ogłoszeniem prac nad pierwszą częścią, pojawiły się informacje na temat innej produkcji o zawodniku MMA. Chodzi o "Klatkę" z Piotrem Stramowskim w roli głównej. Co ciekawe w tym filmie również miał wystąpić Lubos. Na razie jednak nie wiadomo, czy produkcja kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.