Powstanie film „Harley Quinn vs. Joker”

Kamil Dachnij
24.07.2017 14:07
Powstanie film „Harley Quinn vs. Joker” Fot. kadr z filmu

Kinowe uniwersum DC zaczyna rozrastać się w błyskawicznym tempie. 

Według różnych doniesień Warner Bros. i DC zamierzają przygotować spin-off „Legionu samobójców”, w którym ma dojść do zerwania więzi między Jokerem i Harley Quinn, co sugeruje tytuł „Harley Quinn vs. Joker”. Producentem obrazu ma być Geoff Johns, znany m.in. z „Tajemnicy Smallville” i „Arrow”, a także ze swojej pracy przy scenariuszu do nadchodzącego filmu o Batmanie, który ostatecznie został odrzucony przez reżysera Matta Reevesa.

Pomysł na film, w którym postacie grane przez Margot Robbie i Jareda Ledo stają się wrogami, nie wydaje się wcale taki głupi, bo nie da się ukryć, że byli najbardziej medialnymi aktorami „Legionu samobójców”. Odbiór obu ról znacząco się różnił – dla wielu krytyków Robbie była najjaśniejszym punktem słabego filmu, zaś Leto z kolei mocno rozczarował.  Jednak fani Jokera wskazywali na fakt, że nie pojawiał się zbyt często na ekranie, co zadziałało na jego niekorzyść. Nie wiadomo, gdzie dokładnie spin-off zostałby umiejscowiony w chronologii kinowego uniwersum DC – po kontynuacji filmu Davida Ayera z 2016 roku, a może jednak przed?   

Warner Bros. dużo ostatnio planuje i nieustannie poszerza swoją pulę projektów, ale jest więcej niewiadomych niż konkretów. Póki co kilka filmów boryka się z pewnymi problemami: „Legion samobójców 2”  i „Flash” nie mają przypisanych reżyserów, a „The Batman” będzie miał nowy scenariusz. Relatywnie dobrze idzie kręcenie „Aquamana”. W kolejce są za to „Shazam!”, „Gotham City Sirens”, „Wonder Woman 2”, „Batgirl”, „Cyborg”, „Nightwing” i „Green Lantern Corps”. Bardzo wiele pokaże sukces „Ligi sprawiedliwości”, która uderzy do kin 17 listopada 2017 roku. Wprowadzi nowych bohaterów do gry, co w przyszłości może pozwolić na odpowiednią sprzedaż biletów.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.