Powstanie film "Superman kontra Ku Klux Klan". Stworzy go producent serialu "Castlevania"

Sergiusz Kurczuk
05.12.2018 14:39
Powstanie film "Superman kontra Ku Klux Klan". Stworzy go producent serialu "Castlevania" Fot. DC Comics

Adi Shankar wyprodukuje film zatytułowany "Superman kontra Ku Klux Klan". Produkcja powstanie na podstawie książki Richarda Bowersa o tym samym tytule.

Superman od samego początku był bohaterem, który walczył z nieprawością, mącicielami nakłaniającymi do konfliktów, dyskryminacją przedstawicieli mniejszości i osobami wykorzystującymi innych. Nic dziwnego, w końcu heros został stworzony przez twórców żydowskiego pochodzenia w czasie, gdy naziści wykrzykiwali hasła, których treść spełniła się kilka lat później. Zarówno komiksy z Supermanem, jak i słuchowiska mu poświęcone zawsze miały na celu obronę uciśnionych. O tym jest właśnie książka Richarda Bowersa "Superman kontra Ku Klux Klan", która niedługo doczeka się filmowej wersji.

"Superman kontra Ku Klux Klan" - powstanie film na podstawie książki

W 1946 roku zadebiutowało słuchowisko pod tytułem "The Clan of the Fiery Cross", w którym Superman walczył z przedstawicielami tytułowej organizacji. Oczywiście nazwa nawiązywała do Ku Klux Klanu - rasistowskiej organizacji, która zajmuje się linczowaniem i gnębieniem czarnoskórych obywateli USA. Jak donosi portal Deadline, nadchodzący film nie będzie ekranizacją radiowej audycji sprzed ponad 70 lat. Opowie raczej o tym, jak powstało słuchowisko i jego wpływie na ówczesną popkulturę. 

W 2012 roku ukazała się książka Bowersa, której autor opisał działania dziennikarza, pisarza i działacza na rzecz praw człowieka Stetsona Kennedy'ego. Mężczyzna w latach 40. postanowił zinfiltrować lokalny oddział Ku Klux Klanu. Został jego fałszywym członkiem, dzięki czemu poznał tradycje, zwyczaje i struktury rasistowskiej organizacji. Zebrane dane przekazywał mediom, które informowały o działaniach Ku Klux Klanu zwykłych obywateli Stanów Zjednoczonych. Dzięki Kennedy'emu powstało między innymi słuchowisko "The Clan of the Fiery Cross", które ostrzegało dzieci przed Ku Klux Klanem i jego szkodliwą ideologią.

Stetson Kennedy Fot. foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Kenndy przyczynił się do zrujnowania organizacji. Dzięki dostępowi do ważnych dokumentów doszukał się kilkuset tysięcy dolarów niezapłaconych podatków, co pogrążyło Ku Klux Klan finansowo. Szefowie ugrupowania byli świadomi, że w ich szeregach znajduje się szpieg, więc rozpoczęli śledztwo, wykorzystując pomoc członków Ku Klux Klanu, którzy byli policjantami i agentami FBI. Żaden z funkcjonariuszy rasistów nie wytropił jednak kreciej roboty Kennedy'ego. 

"Superman kontra Ku Klux Klan" - Adi Shankar wśród producentów filmu

W powstawanie filmu zaangażowane są firmy produkcyjne Lotus Entertainment i Paperchase Films. Producentami "Superman kontra Ku Klux Klan" zostali Marc Rosen, Marco ViciniAdi Shankarm, który ostatnimi czasy zasłynął dzięki serialowi Netfliksa "Castlevania". Filmowiec skomentował pracę nad powstającym filmem. 

Superbohaterowie działają poza prawem i oferuj nam nadzieję, że ktoś się pojawi i ocali nas tam, gdzie rząd i inne instytucje nie mogą. Ta historia pokazuje moc mitologii superbohaterów i namacalny wpływ na prawdziwy świat. 

To nie jedyna produkcja w ostatnim czasie poświęcona infiltrowaniu Ku Klux Klanu. W sierpniu 2018 roku do kin wszedł film "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" w reżyserii Spike'a Lee z Johnem Davidem Washingtonem i Adamem Driverem w rolach głównych. Historia oparta na faktach opowiadała historię czarnoskórego policjanta, któremu z pomocą kolegi po fachu udało się wejść w szeregi lokalnego oddziału organizacji i zniszczyć ją od środka. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.