Powstanie film na podstawie gry... Uno! W roli głównej słynny raper

05.02.2021 09:10
Uno - gra karciana - materiał poglądowy Fot. Leue, Holger/Travel Collection/East News

Gra Uno to popularna na całym świecie karcianka. Firma Mattel postanowiła, że na jej podstawie powstanie film, w którym zagra raper Lil Yachty.

Jeśli myślicie, że twórcy filmów nie są Was już w stanie niczym zaskoczyć, to się grubo mylicie. Według najnowszych informacji niebawem zobaczymy produkcję kinową na podstawie karcianki Uno. W roli głównej ma wystąpić Lil Yachty - znany raper.

Uno - gra planszowa doczeka się egranizacji

Filmy na podstawie gier planszowych nie są nowym pomysłem. W 1985 roku powstał kryminał inspirowany Cluedo, w 2012 roku do kin weszła adaptacja popularnych statków, czyli "Battleship: Bitwa o Ziemię", a cztery lata później horror "Ouija: Narodziny zła", bazujący na kultowej zabawce do wywoływani duchów. Ponadto w produkcji są między innymi filmy opierające się na kostce Rubika, grze "Ryzyko", a nawet kuli bilardowej przepowiadającej przyszłość.

Polecamy

Nic więc dziwnego, że Mattel Films zamierza zrobić filmową wersję karcianki Uno. Jak podaje Deadline, firma podpisała umowę z producentami. Jednym z nich ma być nominowany do Grammy raper Lil Yachty. Według niepotwierdzonych informacji muzyk zagra również jedną z głównych ról. Za produkcję filmu o Uno odpowiedzą także Kevin Lee, Pierre Thomas i Brian Sher z Quality Films. Producentem wykonawczym został natomiast Robbie Brenner. Pracę nad adaptacją gry nadzorował będzie Kevin McKeon z Mattel Films.

Polecamy

Zastanawiacie się, na jakiej zasadzie reguły Uno zostaną przełożone na język filmu? Według ustaleń dziennikarzy produkcja ma być komedią utrzymaną w stylu heist movie. Za scenariusz odpowie Marcy Kelly. Akcja będzie rozgrywać się w Atlancie i skupiać na członkach tamtejszego undergroundu hip-hopowego. Z tego powodu Lil Yachty zainteresował się przedsięwzięciem. O tym, w jaki sposób gra karciana Mattel weźmie udział w fabule, dowiemy się za jakiś czas, ale firma zabawkarska wydaje się być pewna sukcesu filmu.

Polecamy

Brenner skomentował pracę nad filmem w oficjalnym oświadczeniu.

W Mattel Films chcemy odkrywać historie, które w nieoczekiwany sposób ożywiają nasze marki. Uno to gra, która wykracza poza pokolenia i kultury, więc czekamy na współpracę z Lil Yachtym, a także z Coachem K [psuedonim Lee - przyp. red.] i Brianem Sher'em, której celem jest przekształcić klasyczną grę Uno w komediowo-przygodowy film akcji.

Lil Yachty również dodał coś od siebie.

Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią tego filmu Mattel. Grałem w Uno jako dziecko i nadal to robię, więc przekształcenie tego doświadczenia w film oparty na scenie hiphopowej z Atlany, z której się wywodzę, jest naprawdę wyjątkowe. Kojarzy mi się to z domem.

Co wyniknie z tego kuriozalnego pomysłu?

Polecamy

Film na podstawie Uno - kiedy premiera?

Na razie produkcja jest na wczesnym etapie prac, więc trudno mówić o obsadzie czy dacie premiery. Warto jednak podkreślić, że przeniesienie Uno na duży ekran nie jest jedyną próbą adaptacji słynnych marek Mattel. W produkcji są również filmy na podstawie takich zabawek i gier jak Barbie, Hot Wheels, American Girl, Magic 8 Ball, Major Matt Mason, Cabbage Patch Kids czy zestaw do wirtualnej rozgrywki View-Master oraz aktorskie adaptacje seriali "Tomek i przyjaciele", "Bob Budowniczy, "He-Man i władcy wszechświata" oraz "Barney".

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.