Powstanie film o magicznej bili. Jak studio Blumhouse zamierza przenieść słynną zabawkę na duży ekran?

04.06.2019 13:15
Magic 8 Ball|undefined Fot. EAST NEWS

Studio Blumhouse szykuje nową zaskakującą produkcję. Tym razem na warsztat pójdzie zabawka znana jako Magic 8 Ball. Reżyserem i scenarzystą filmu został Jeff Wadlow. 

Kojarzycie zabawkę zwaną Magic 8 Ball? Wygląda jak zwykła czarna bila o nominale 8, ale jeśli się jej przyjrzeć, można zobaczyć wycięte okienko. Osoba posiadająca Magic 8 Ball może zadać pytanie i potrząsnąć kulą, a w okienku ukarze się odpowiedź, nie zawsze tak jasna, jakby tego chciał jej posiadacz. Polscy widzowie mogą kojarzyć ją, chociażby z "Toy Story"

Niebawem powstanie film o tej dziwacznej zabawce. Za produkcję odpowie studio Blumhouse

"Magic 8 Ball" - film o zabawkowej bili

Jak donosi Deadline, studio odpowiedzialne za takie filmy, jak "Paranormal Activity", "Noc oczyszczenia", "Whiplash", "Creep 2", "Naznaczony", "Glass", nowe "Halloween" czy "Uciekaj!" przeniesie na duży ekran słynną amerykańską zabawkę firmy Mattel. Film ma być thrillerem wyreżyserowanym i napisanym przez Jeffa Wadlowa znanego z innego dreszczowca Blumhouse "Prawda czy wyzwanie". Nietuzinkowy film powstanie we współpracy z Mattel Films. Przedstawiciel firmy Robbie Brenner skomentował pomysł na produkcję. 

Od lat 50. Magic 8 Ball inspirowała wyobraźnię, wprowadzała napięcie  i intrygowała pokolenia. Ta ikoniczna zabawka zbudowała połączenie między fanami i ma wciąż niewykorzystany potencjał do opowiadania historii. Nie ma lepiej dobranych partnerów, by opowiedzieć historię o Magic 8 Ball niż Matell Films, Jeff Wadlow i Blumhouse Productions. Z naszym unikalnym podejściem do gatunku, jakim jest thriller, z pewnością urzeczemy widzów na całym świecie i zdobędziemy ich uznanie. 

Założyciel Blumhouse - Jason Blum, również dodał coś od siebie. 

Jako fani Matell i ich słynnych marek, czekaliśmy, żeby stworzyć film o Magic 8 Ball - jednej z najbardziej cenionych zabawek, i zagrać nią przeciwko oczekiwaniom na temat takiej produkcji. Czekamy na współpracę z Matell Films, żeby jak najszybciej rozpocząć prace, przenieść tytuł na duży ekran i stworzyć niezapomniane przeżycie dla naszych widzów. 

To nie pierwszy film na podstawie zabawek Mattel, który niebawem wejdzie na ekrany kin. Obecnie trwają prace nad 5 innymi tytułami - kinowymi odsłonami "Barbie", "Hot Wheels", "He-Mana i Władców Wszechświata", "American Girl" oraz "View Master". Wygląda na to, że firma zabawkarska poszła w ślady Hasbro i zamierza stworzyć produkcje, które będą napędzały sprzedaż ich produktów.

Przeczytaj także

"Magic 8 Ball" - kiedy premiera?

Na razie prace nad filmem są na bardzo wczesnym etapie. Obecnie powstaje scenariusz, przy czym Wadlowowi pomagają Jillian Jacobs i Chris Roach. Magic 8 Ball została uznana przez "Time Magazine" za jedną ze 100 najlepszych zabawek w historii. Co ciekawe to nie pierwszy raz, kiedy bila miała trafić na duży ekran. Jakiś czas temu podobny pomysł mieli Jon Gunn i John Mann, którzy przedstawili swój scenariusz studiu Paramount. Niestety przedsięwzięcie nie doszło do skutku. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. 

Zobacz też: Jak twórcy nowej "Laleczki Chucky" zareagowali na nowy zwiastun "Toy Story 4"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.