Powstanie film o życiu Zenona Martyniuka i grupie Akcent

Justyna Kierzkowska
05.07.2017 15:04
Powstanie film o życiu Zenona Martyniuka i grupie Akcent Fot. CC 3.0/kadr z wideo

Historia twórczości jednego z najpopularniejszych polskich twórców disco polo zostanie przeniesiona na duży ekran. Czego można się spodziewać po produkcji?

Według „Super Expressu” plany dotyczące powstania filmu o liderze zespołu Akcent wkraczają w poważną fazę. Obrazem miałaby się zająć Katarzyna Jugowska, reżyser i aktorka, prywatnie córka aktorki Grażyny Szapołowskiej i Andrzeja Jungowskiego. Na swoim koncie ma kilka drugoplanowych ról w serialach, zaś w 2011 roku stworzyła scenariusz i wyreżyserowała dramat krótkometrażowy „Popatrz na mnie”, w którym zagrali m.in. Maciej Stuhr, Izabela Kuba, Ewa Szykulska oraz Marika Tomczyk.

W wywiadzie Jungowska zdradziła, że do stworzenia filmu zainspirowała ją książkowa biografia artysty „Życie to są chwile”, która miała swoją premierę 5 lipca 2017. Reżyser dodała także, że od lat śledzi karierę Martyniuka i jest pełna podziwu dla niego. Sam muzyk skomentował doniesienia i podkreślił, że czuje się niezwykle wyróżniony. 

Zenon Martyniuk urodził się w 1969 roku i zaistniał na muzycznej scenie w 1989 roku, kiedy wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent. Grupa znana jest z takich utworów, jak „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los”, „Dziewczyna z klubu disco” oraz wydanego w 2014 roku singla „Przez Twe oczy zielone”, który doczekał się ponad 100 mln wyświetleń na YouTubie. 

Na razie nie została jeszcze ujawniona obsada produkcji ani data premiery.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.