Powstanie filmowa wersja klasycznej gry „Contra”

Kamil Dachnij
12.05.2017 11:32
Powstanie filmowa wersja klasycznej gry „Contra” Fot. kadr z video

Jedna z najsłynniejszych gier Konami doczeka się filmowej adaptacji, którą zajmie się chińskie studio Beijing Starlit Movie.

Wydana w 1987 roku, „Contra” to jedna z najbardziej klasycznych pozycji na automaty do gier i jednocześnie trafne oddanie kultury swoich czasów, czyli filmów akcji z okresu prezydentury Ronalda Reagana. Gra, która doczekała się 11 sequeli oraz spin-offów, opowiada o Lancie i Billu, bohaterach jawnie wzorowanych na Arnoldzie Schwarzenegerze oraz Sylvestrze Stallonie, którzy wyruszają na tropikalną wyspę, by doszczętnie zniszczyć jednostki wroga.

Trzydzieści lat po swojej premierze, klasyk Konami doczeka się wreszcie pierwszej adaptacji filmowej. Chińskie studio Beijing Starli Movie spróbuje przenieść fabułę gry na realia ekranowe. Pomijając subtelną zmianę lokacji, opis filmowy właściwie nie różni się od tego z oryginału:

W 1988 roku, ogromny meteoryt spada na niezamieszkałą wyspę Morza Południowochińskiego. Chen Qiang i Li Zhiyong wyruszają na misję badawczą, lecz niczego nie znajdują. 29 lat później, Chen wysyła komandosów Billa oraz Lance’a, aby zneutralizowali organizację z wyspy - Red Falcon. Na miejscu okazuje się, że przyjdzie im walczyć z zupełnie innym przeciwnikiem.

W sieci znajdziemy już teaser, który zdradza jak będzie wyglądać logo filmu. Zobaczcie:

Obcowanie z legendarną „Contrą” w naszym kraju odbywało się głównie poprzez nie do końca legalne kartridże na Pegasusa. Była to jedna z największych frajd, jakie wówczas oferował świat wirtualnej rozrywki.

Pierwszym pozytywnym znakiem jest zachowanie imion głównych bohaterów gry. Przypomnijmy, że Bill Rizer oraz Lance Bean to mieszanka nazwisk aktorów z „Obcego 2 – decydujące starcie” – Paula Reisera, Billa Paxtona, Lance’a Henriksena oraz Michaela Biehna. Również wygląd gry wzorowano na filmie Jamesa Camerona. Nie wiemy póki co nic o obsadzie, ani kto będzie reżyserem i scenarzystą, ale miejmy nadzieję, że role dwóch mięśniaków zostaną dobrze obsadzone. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.