Powstanie kinowa adaptacja „Family Guy’a” oraz kolejna część filmowych „Simpsonów”

Olga Konarzycka
14.08.2018 15:29
Family Guy/Simpsonowie|undefined Fot. kadry z wideo „Try Not To Laugh Family Guy Challenge”/ „Family Guy – Homer Buys Peter Donuts”

Dwie najpopularniejsze animowane rodziny Ameryki już wkrótce pojawią się na ekranach kin. Kiedy zadebiutują filmowa adaptacja serialu „Family Guy” oraz druga część „Simpsonów”. Kiedy premiera?

W ostatnim czasie dużą popularnością wśród filmowców cieszą się nowe wersje znanych i lubianych animacji. Tak było w przypadku „Pięknej i Bestii” oraz „Księgi Dżungli”, a już niedługo do kin trafi film live action na podstawie „Mulan” oraz kreskówki „Kim Kolwiek”. Twórcy często decydują przenieść na duży ekran przygody bohaterów popularnych seriali. 20th Century Fox ogłosił niedawno, że taki właśnie los czeka „Family Guy’a”, „Simpsonów”.

Powstanie film na podstawie „Family Guy’a” 

Kontrowersyjny serial autorstwa Setha MacFarlane'a doczeka się kinowej adaptacji. Disney oraz Fox połączą siły i wspólnie stworzą film na podstawie „Family Guy'a”. Ponoć produkcja oprócz świetnie znanych fanom animacji będzie zawierała również elementy live action. 

„Family Guy” opowiada o małżeństwie Griffinów - dość mało rozgarniętym Peterze i jego żonie Lois oraz trójce ich pociech Meg, Chrisie i genialnym niemowlaku, Stewiem. Wiernym towarzyszem rodziny jest ich gadający pies -  nadużywający alkoholu, niespełniony pisarz, Brian. Przygody rodziny z fikcyjnego miasteczka Quahog niejednokrotnie wzbudzały kontrowersje wśród widzów. Ich twórcy bowiem za nic mają sobie poprawność polityczną oraz uczucia innych i żartują nawet z najbardziej delikatnych tematów. Do tej pory Fox wyemitował 17 sezonów produkcji. 

Szczegóły odnośnie fabuły filmu oraz daty jego premiery nie są jak na razie znane. Nie wiadomo również jak duży wpływ na kształt całej produkcji będzie miał jej twórca, Seth MacFarlane, który jest również odpowiedzialny za dubbing dużej części serialowych bohaterów. 

Druga część kinowej wersji „Simpsonów”

Okazuje się, że swój własny film dostanie również inna znana z nietypowych przygód amerykańska rodzina. Po raz kolejny na kinowych ekranach pojawią się bohaterowie serii „Simpsonowie”. Pierwsza część przygód mieszkańców Springfield zadebiutowała na dużym ekranie w 2007 roku. Opowiadała ona o fatalnej w skutkach decyzji Homera, aby pozbyć się odchodów swojej świni, Spider-Chruma w fatalnie zanieczyszczonym miejscowym jeziorze. W efekcie ich rodzinne miasto zostaje odizolowane od świata za pomocą wielkiej szklanek kopuły. I chociaż Homerowi, Marge, Bartowi, Lisie i Meg udaje się uciec i ponownie ułożyć sobie życie na Alasce, szybko decydują się pomóc uwięzionym sąsiadom i tym samym uratować Springfield.

Losy rodziny Simpsonów cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie. Jak na razie ukazało się łącznie 29 sezonów serii, co daje w sumie 639 odcinków. Niedawno serialowi udało się pobić głośny rekord - okazało się bowiem, że stał się on najdłużej emitowanym w prime time serialem w historii telewizji. Na razie nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się kontynuacji kinowych przygód Homera i spółki. Możliwe jednak, że fani produkcji będą musiel poczekać do 2020 roku. Fani twórczości Matta Groeninga mogą jednak sięgnąć po inną animację jego autorstwa. W sierpniu 2018 roku na Netfliksie zadebiutował serial „Rozczarowani”. Naszą recenzję znajdziecie na Antyradio.pl

„Bob’s Burgers” - kolejna kinowa adaptacja znanego serialu

Jak podaje do wiadomości Wall Street Journal studio Fox pracuje również nad kinową wersją animowanego serialu „Bob’s Burgers”. Opowiada on o rodzinie Belcherów, która prowadzi własną restaurację serwującą burgery.  Również w tym przypadku nie są znane żadne szczegóły dotyczące filmu. 

Który z tych seriali najbardziej przypadł wam do gustu? Cieszycie się, że wkrótce produkcje trafią na ekrany kin?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.