Powstanie kinowa wersja „Czy boisz się ciemności?”. Znamy datę premiery

Natalia Hluzow
07.12.2017 13:28
Powstanie kinowa wersja „Czy boisz się  ciemności?”. Znamy datę premiery Fot. Eastnews/Collection Christophel

Kultowy serial z dreszczykiem powróci na ekrany w formie pełnometrażowego filmu.

Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze „Stranger Things” nie było nawet w planach, w Halloween 1991 wyemitowano pierwszy odcinek serialu dla młodzieży z pogranicza sci-fi i horroru… Mowa oczywiście o „Czy boisz się ciemności?”. Jego głównymi bohaterami były dzieciaki tworzące „Stowarzyszenie ciemności”, które raz w tygodniu spotykały się w lesie, by opowiadać sobie straszne i dziwne historie. Każda z opowieści była ukazywana widzom na ekranie i stanowiła osobny odcinek antologii.

Wszystkie dzieciaki, które w latach 90. były żądne dreszczyku emocji (czyli wszystkie dzieciaki), prócz „Gęsiej skórki” oglądały właśnie „Czy boisz się ciemności?”. Wytwórnia Paramount postanowiła wykorzystać ten fakt i w dobie popularności „Stranger Things” czy filmu „To” umożliwić „Stowarzyszeniu Ciemności” powrót na ekrany.

czy boisz się ciemności 1 Fot. foto: kadr z wideo

Scenariusz filmu napisze Gary Dauberman, który zdaje się być idealnym wyborem do tej roli, gdyż jest też autorem scenariusza do „To”. Dauberman wraz z Mattem Kaplanem zajmą się też produkcją filmu. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się reżyserią i kogo zobaczymy w obsadzie. W oryginalnym serialu z lat 90. zaczynały takie gwiazdy, jak Ryan Gosling czy Neve Campbell.

ryan gosling Fot. foto: kadr z wideo

Pełnometrażowy film „Czy boisz się ciemności?” ma trafić na ekrany kin 11 października 2019 roku, idealnie wpisując się w sezon halloweenowy. Czy twórcom uda się stworzyć świeży film dla młodzieży na bazie sprawdzonego przepisu? Czy znów będziemy mieli do czynienia z nieudanym rebootem, który poza znanym tytułem nie ma nic do zaoferowania? Na odpowiedzi na te pytania przyjdzie nam poczekać do 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.