Powstanie kolejny spin-off Spider-Mana. Tym razem film będzie o Kravenie Łowcy

Kamil Kacperski
03.08.2018 13:50
Kraven |undefined Fot. materiały prasowe Marvel

Według pierwszych informacji, scenarzystą produkcji został znany z „Bez litości 2” Richard Wenk. Czy film o zabójczym łowczym dojdzie do skutku, tak jak „Venom”?

Już w październiku 2018 roku otrzymamy pierwszy pełnoprawny filmowy spin-off Spider-Mana, którym będzie „Venom” z Tomem Hardym w roli tytułowej. Według informacji udostępnionych wcześniej, ma być to zaledwie pierwszy z filmów o przeciwnikach Pajączka - w planach jest także „Silver and Black” o Silver Sable i Black Cat, a także „Morbius” z Jaredem Leto w roli tytułowego Żyjącego Wampira. 

Okazuje się, że na tym plany Sony się nie kończą. Portal Collider poinformował na początku sierpnia 2018 roku, że wytwórnia planuje przygotować film skupiający się na jednym z najbardziej znanych złoczyńców ze świata Spider-Mana. Chodzi o Kravena Łowcę, myśliwego, który rzekomo jest najlepszym tropicielem na świecie i oprócz tego posiada nadludzką siłę i zwinność.

Czy powstanie film o Kravenie Łowcy?

Oprócz tego portal dowiedział się, że podobno projekt ma już scenarzystę. Według Collidera został nim Richard Wenk, który ostatnio napisał film „Bez litości 2”, czyli kontynuacje przygód antybohatera granego przez Denzela Washingtona. Oprócz tych rewelacji, dziennikarze wspominają również o tajemniczym projekcie dotyczącym Mysterio, aczkolwiek jest on mało prawdopodobny, ponieważ postać ma się pojawić w „Spider-Man: Far From Home”. Podobno wcieli się w niego Jake Gyllenhaal.

Kraven jeszcze nigdy nie pojawił się w aktorskim filmie o Spider-Manie. Przeciwnik Spidey'ego zadebiutował w komiksach w 1964 roku w zeszycie „Amazing Spider-Man #15” i od tego momentu pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych antagonistów Marvela. Dla niezaznajomionych - Kraven jest łowcą, który potrafi wytropić i pokonać prawie każdą bestię jaka istnieje. Jego hobby jest polowanie na bohaterów noszących imiona zwierząt, stąd też pojawia się jego fascynacja człowiekiem-pająkiem.

Nowy spin-off Spider-Mana

Postaci w swoim filmie chciał użyć Ryan Coogler, ale szefostwo Marvela nie zgodziło się na to, by Kraven pojawił się w „Black Pantherze”. Jego miejsce zajął grany przez Michaela B. Jordana Erik Killmonger i z perspektywy czasu wydaje się, że był to dobry ruch ze strony twórców. Na razie nie wiemy, kiedy pojawi się film o Kravenie Łowcy.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.