Powstanie kontynuacja "Dirty Dancing" z Jennifer Grey. Co wiemy o projekcie?

12.05.2022 13:13
Powstanie kontynuacja "Dirty Dancing" z Jennifer Grey. Co wiemy o projekcie? Fot. Great American Films Limited Partnership / Vestron Pictures/East News

"Wirujący seks 2024"? W dobie sequeli, remake'ów i odświeżania starszych franczyz, również i kultowa komedia romantyczna z tańcem w roli głównej może doczekać się kontynuacji. 

Dirty Dancing 2024 - co wiemy o filmie?

Jak podaje Deadline, powstaje sequel filmu "Dirty Dancing" z Jennifer Grey. Z informacji udostępnionych przez portal wiadomo już, że reżyserem produkcji został Jonathan Levine, znany między innymi z takich produkcji jak "Niedobrani" i "Wiecznie żywi". Kiedy można się spodziewać premiery?

Polecamy

Co ciekawe, Levine będzie nie tylko reżyserem, ale również scenarzystą produkcji, którą napisze razem z Elizabeth Chomko. Film ma również nosić tytuł "Dirty Dancing", a zdjęcia mają ruszyć jeszcze w 2022 roku.

Jonathan Levine powiedział, że najważniejszym dla niego aspektem było zaangażowanie do projektu Jennifer Grey. Reżyserowi zależy też na tym, by w obsadzie pojawiło się jak najwięcej bohaterów z oryginalnej wersji "Dirty Dancing". W oświadczeniu prasowym czytamy, że twórcy podobno dyskutują z zarządcami majątku Swayze'ego co do umieszczenia jego postaci w filmie.

Jak opowiedział Levine:

Chociaż oryginalne "Dirty Dancing" było jednym z moich ulubionych filmów, to nigdy nie wyobrażałem sobie, że zrobię jego kontynuację. W trakcie pisania scenariusza ponownie pokochałem świat lat 90. i muzykę tamtych czasów. Usłyszymy nie tylko przeboje z oryginalnego filmu, ale także rap lat 90.

Polecamy

"Dirty Dancing" to kultowy film z 1987 roku. W rolach głównych wystąpili Jennifer Grey i Patrick Swayze. Na ten moment wiemy, że w nowej wersji Jennifer Grey ponowie wcieli się w filmową Baby. Według Deadline, bohaterka wróci do Kellerman Lodge, gdzie spotka młodą dziewczynę.

Premiera "Dirty Dancing" jest zaplanowana na 2024 rok.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.