Powstanie nowa część "Transformers". Tym razem roboty będą zmieniać się w zwierzęta

28.01.2020 08:56
Beast Wars: Transformers|undefined Fot. kadr z serialu Beast Wars: Transformers

Według najnowszych informacji Paramount ma w planach dwa nowe filmy z serii "Transformers". W jednym z nich Autoboty przybiorą formę dzikich bestii.

Chociaż filmy o Transformerach nie były wybitnymi dziełami, sukces kasowy sprawił, że powstało ich kilka. Fani mieli jednak dość. Studio Paramount zdecydowało się jednak na stworzenie spin-offu o Bumblebee i to był strzał w dziesiątkę. Z tego powodu twórcy skupią się teraz na kolejnych dwóch filmach z serii, w których zmienią nieco podejście Michaela Baya. W jednym z nich kosmiczne roboty będą transformować w niebezpieczne zwierzęta.

"Transformers: Beast Wars" jako film

Jak podaje Deadline, już niedługo na ekrany kin trafi adaptacja serialu animowanego osadzonego w świecie Transfomers pod tytułem "Transformers: Beast Wars". Animacja powstała w 1995 roku i trafiła również do Polski jako "Kosmiczne Wojny". Akcja rozgrywała się na prehistorycznej Ziemi, a z powodu braku pojazdów, Autoboty i Decipticony zmieniały się w dzikie zwierzęta. Głównymi bohaterami byli Maximale - Cheetor, Optimus Primal i Rhinox. Ich przeciwnicy - Predacony, przybierali natomiast kształty dinozaurów. Seria nie ograniczała się jedynie do serialu. Powstały również gry wideo i komiksy, które uzupełniały historię ukazaną w serialu.

Za scenariusz filmu odpowie Joby Harold ("Król Artur: Legenda miecza", "Robin Hood: Początek").

Przeczytaj także

"Bulblebee 2" - Parmaount pracuje nad filmem

"Beast War" to nie jedyne przedsięwzięcie pod szyldem "Transformers", które ukaże się w najbliższych latach. Według Deadline trwają również prace nad kontynuacją przygód Bumblebee. Nie jest jednak jasne, czy film będzie sequelem, spin-offem czy raczej zapowiadanym rebootem produkcji z 2018 roku. The Hollywood Reporter donosi, że scenarzystą drugiego filmu o Transformerach ma być James Vanderbilt ("Niesamowity Spider-Man", "Zodiak"). 

Na razie nie zdradzono informacji na temat fabuł, obsady i dat premier obu filmów. Miłośnicy kosmicznych robotów, które zmieniają kształty, muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Bumblebee", reż. Travis Knight [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.