Powstanie nowa filmowa trylogia „Gwiezdnych Wojen”

Kamil Kacperski
10.11.2017 10:31
Powstanie nowa filmowa trylogia „Gwiezdnych Wojen” Fot. materiały prasowe

Obecna trylogia filmów nie dobiegła jeszcze końca, ale Disney już zapowiedział plany na przyszłość. Dla reżysera Riana Johnsona, „Ostatni Jedi” są dopiero wstępem do kosmicznej sagi, ponieważ to właśnie on napisze i wyreżyseruje nową trylogię „Gwiezdnych Wojen”.

Disney 9 listopada 2017 roku zapowiedział, że powstanie nowa trylogia „Gwiezdnych Wojen”. Potwierdzili również, że trzy kolejne filmy nie będą związane z sagą Skywalkerów, ale mają opowiadać o dotychczas nie eksplorowanych zakątkach odległej galaktyki. Czyżbyśmy mogli liczyć na trylogię o Wojnach Sithów albo o Starej Republice?

Reżyserem i scenarzystą nowej trylogii jest odpowiedzialny za „Ostatnich Jedi” Rian Johnson. Produkcją zajmie się Ram Bergman, który pracował już z twórcą nad filmami „Brick”, „Looper” oraz najnowszą częścią „Gwiezdnych Wojen”. Sam Johnson jest lekko poddenerwowany powierzoną mu rolą:

Oczywiście, mam nadzieję że spodobają się wam „Ostatni Jedi”. Ale stary, teraz mam OGROMNĄ nadzieję, że spodobają wam się „Ostatni Jedi”.

Szefowa Lucasfilms, Kathleen Kennedy, jest nieco spokojniejsza. Ma ogromne zaufanie do Riana Johnsona:

Wszyscy kochaliśmy pracę z Rianem na planie „Ostatnich Jedi”. Jest kreatywną potęgą, a patrzenie jak tworzy „Ostatnich Jedi” od początku do końca było jednym z najlepszych momentów mojej kariery. Rian zrobi wspaniałe rzeczy z pustymi kanwami tej nowej trylogii.

To ogłoszenie mówi nam również o tym, że Disney jest bardzo zadowolone z tego, jak prezentują się „Ostatni Jedi” i są pewni sukcesu komercyjnego (to akurat nie dziwne) oraz artystycznego nowej części „Gwiezdnych Wojen”. Przypominamy, że ósma część kosmicznej sagi wchodzi do kin już 15 grudnia 2017 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.