Powstanie nowa wersja filmowych "Transformers". Poznaliśmy nazwisko reżysera

17.11.2020 14:33
Kadr z filmu Bumblebee Fot. Paramount Pictures / The Hollywood Archive/East News

Reżyser "Creeda 2" stworzy nową wersję filmów o Transformerach. Seria filmowa zostanie odświeżona po kilku wysokodochodowych produkcjach Michaela Baya.

Jak podaje Deadline, Paramount Pictures i Hasbro Studios wybrali Stevena Caple'a Juniora jako reżysera nowego filmu o Transformerach, który ma być początkiem zupełnie nowej serii filmów o wielkich robotach. Chociaż według portalu negocjacje dopiero się zaczynają to włodarze obydwóch firm są przekonani do tego, by oddać kreatywną władzę nad marką właśnie Caple'owi.

Transfomers doczekają się nowej serii filmowej. Znamy reżysera

W styczniu 2020 roku studio Paramount Pictures podjęło decyzję, by stworzyć zupełnie nową wersję filmów o Transformerach. Z tej okazji zaczęły powstawać dwa różne scenariusze - jeden od Jamesa Vanderbilta, a drugi od Joby'ego Harolda. Firmie bardziej spodobała się wersja Harolda, a studio w wakacje 2020 roku zaczęło szukać reżysera nowego filmu. 

Zobacz także: Zwiastun nowych „Transformers” nieoczekiwanie pojawił się w sieci

Seria filmów "Transformers" od 2007 roku była jedną z najbardziej dochodowych franczyz w historii Paramount Pictures. W trakcie 13 lat ta przyniosła zyski z kin w wysokości ponad 4 miliardów dolarów. Ostatnią częścią serii wyreżyserowaną przez Michaela Baya był "Transformers: The Last Knight" z 2017 roku.

Zobacz także: Powstanie nowa część "Transformers". Tym razem roboty będą zmieniać się w zwierzęta

Od tamtej pory był jeszcze "Bumblebee", który nie był ogromnym sukcesem dochodowym, ale otrzymał dobre recenzje. Bay zrezygnował z pracy nad kolejnymi filmami z serii, a Paramount postanowił odświeżyć cała serię.

Caple jest natomiast najlepiej znany z filmu "Creed 2" z Michaelem B. Jordanem oraz Sylvestrem Stallonem w rolach głównych.

Zobacz także: My Little Pony ramię w ramię z Transformers w najdziwniejszym crossoverze ostatnich lat

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.