Powstanie reboot "Krzyku"? Filmowiec z Blumhouse Productions skomentował spekulacje

21.08.2019 14:30
kadr z filmu Krzyk|undefined Fot. kadr z filmu Krzyk

Fani horroru "Krzyk" od dawna plotkują, że Blumhouse Productions zajmie się rebootem serii. Scenarzysta Ryan Turek postanowił odnieść się do tych doniesień.

Studio Blumhouse zasłynęło produkcją wielu horrorów, między innymi "Paranormal Activity", "Naznaczony", "Ouija: Narodziny zła", "Uciekaj!", czy reboot klasyki slasherów - "Halloween". Niebawem powstanie kontynuacja klasycznego filmu kina grozy pod tytułem "Candyman". Z tego powodu od kilku miesięcy plotkowano, że studio Jasona Bluma stworzy kolejną nową wersję słynnego horroru - "Krzyku". Spekulacje skomentował scenarzysta Ryan Turek.

"Krzyk" - czy powstanie reboot Blumhouse Productions?

O potencjalnym reboocie historii o zamaskowanym nożowniku, którą w oryginale zapoczątkował Wes Craven, napisał portal We Got This Covered. Artykuł trafił na Twittera serwisu. Turek postanowił udostępnić tekst, okraszając go krótkim komentarzem. Filmowiec zwięźle zaprzeczył pogłoskom.

Ha, chciałbym.

Krótkie zdanie scenarzysty sugeruje, że w planach Blumhouse nie ma nowej odsłony "Krzyku". Komentarz nie wyklucza jednak, że reboot serii powstanie w przyszłości. Na razie studio skupia się na dwóch kolejnych częściach "Halloween", które niebawem mają zadebiutować w kinach na całym świecie. Bezpośredni sequel filmu Johna Carpentera z 2018 roku okazał się sukcesem kasowym i z tego powodu Blum postanowił poświęcić serii dużo uwagi. 

"Krzyk" zadebiutował w 1996 roku. W rolach głównych wystąpiła Neve Campbell, która wcieliła się w Sidney Prescott - nastolatkę wybrana przez tajemniczego zamaskowanego seryjnego mordercę na kolejną ofiarę. W pozostałych rolach wystąpili Courteney Cox-Arquette, Jamie Kennedy, David Arquette, Skeet Ulrich, Matthew Lillard, Liev Schreiber oraz Rose McGowan.

Film z miejsca stał się hitem. Nie chodzi jedynie o obsadę, zaskakujące zwroty akcji i ciągłe trzymanie w napięciu. Craven postanowił puścić oko w kierunku fanów slasherów i w "Krzyku" pojawia się wiele metażartów, skierowanych do miłośników tego podgatunku horroru. Popularność filmu spowodowała, że w ciągu kolejnych lat powstały trzy kolejne części serii. W 2015 roku w ramówce stancji MTV pojawił się serial bazujący na serii Cravena, który doczekał się na razie trzech sezonów. Nie cieszył się jednak uznaniem fanów. 

Przeczytaj także

Czy w przyszłości zobaczymy jeszcze Ghostface'a biegającego z nożem za nastolatkami? Na razie miłośnicy slasherów muszą zadowolić się kolejnymi przygodami Michaela Myersa.

Zobacz też: Michael Myers powróci w 2. części nowego "Halloween". Wybrano scenarzystę kontynuacji

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.