Powstanie reboot "Ściganego". Kto zastąpi Harrisona Forda?

27.11.2019 09:00
Ścigany|undefined Fot. kadr z filmu Ścigany

Słynny dreszczowiec z Harrisonem Fordem i Tommym Lee Jonesem w rolach głównych doczeka się rebootu. Warner Bros. chce stworzyć nową wersję słynnego "Ściganego".

"Ścigany" to jeden z tych tytułów, który na stałe zakorzenił się w popkulturze. Sceny z filmu Andrew Davisa wielokrotnie były cytowane w różnych tekstach kultury. Przedstawiciele Warner Bros. chcą przywrócić dawną chwałę "Ściganego" powołując do życia reboot produkcji.

"Ścigany" - powstanie reboot filmu

Jak podaje Deadline, nowa produkcja będzie odtworzeniem słynnego filmu z 1993 roku. Twórcy osadzą historię uciekającego chirurga Richarda Kimble'a, którego zagrał Harrison Ford. "Ścigany" był na tyle popularny, że został nominowany do siedmiu Oscarów, w tym do nagrody za najlepszy film. Wybrano już filmowca, który będzie odpowiedzialny za reboot. Reżyserem został Albert Hughes ("Z piekła rodem"). Scenarzystą produkcji jest natomiast Brian Tucker ("Władza"). Produkcją nowego "Ściganego" zajmie się Erik Feig.

Film z 1993 roku również był nową wersją dobrze znanej historii. Kinowy remake serialu z 1963 roku opowiada o lekarzu, który zostaje oskarżony o morderstwo żony i skazany na śmierć. Mężczyzna w drodze do więzienia ucieka i postanawia udowodnić swoją niewinność. Jego śladem rusza szeryf Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Co ciekawe reboot Warner Bros. to niejedyna nadchodząca wersja "Ściganego". Powstająca platforma streamingowa Quibi będzie miała w ofercie krótkometrażowy serial inspirowany oryginałem. Główny bohater będzie jednak oskarżony o wysadzenie w powietrze stacji metra w Los Angeles.

Przeczytaj także

"Ścigany" - kiedy premiera rebootu?

Na razie nie podano pozostałych szczegółów dotyczących nowego "Ściganego". Nie wiadomo, którzy aktorzy zastąpią Harrisona Forda i Tommy'ego Lee Jonesa. Nie zdradzono też, kiedy ruszą zdjęcia do rebootu, więc trudno określić datę premiery filmu. Fani muszą uzbroić się więc w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: Sequel, reboot, spin-off, czyli trudne słowa, które powinien znać każdy fan współczesnego kina

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.