Poznaj dzieła nominowane w 2017 roku do Oscara

Robert Skowronski
03.02.2017 21:41
Poznaj dzieła nominowane w 2017 roku do Oscara Fot. East News

Jeżeli jeszcze nie wiecie któremu obrazowi kibicować w kategorii Najlepszy film podczas rozdania Oscarów, to może to wideo Was natchnie.

Walka w kategorii uznawanej za tą najważniejszą rozegra się pomiędzy dziewięcioma dziełami. Faworytem wydaje się „La La Land” Damiena Chazelle'a, ale życie może nas jeszcze zaskoczyć. Wśród innych kandydatów znalazły się takie filmy, jak „Aż do piekła”, „Nowy początek”, „Ukryte działania”, „Przełęcz ocalonych”, „Moonlight”, „Fences”, „Lion. Droga do domu” oraz „Manchester by the sea”.

Zestaw imponujący, a zbitki scen z poszczególnych dzieł znalazły się w wideo poniżej. No tak, ale sekwencje wyrwane z kontekstu mogą niewiele powiedzieć widzowi. Poszczególni dystrybutorzy tak opisują swoje propozycje, które powalczą o Oscara.

W „Aż do piekła” rozwiedziony ojciec i jego brat, były skazaniec, uciekają się do desperackiego planu, aby ocalić rodzinną farmę w Teksasie. „Nowy początek” rozgrywa się po serii lądowań Obcych na Ziemi, kiedy wojsko werbuje ekspertkę lingwistyki, której zadaniem jest odkrycie nastawienia przybyszy z kosmosu. Trzy Afroamerykanki pracujące dla NASA pomagają przy pierwszym na świecie wysłaniu człowieka w kosmos - to właśnie tytułowe „Ukryte działania”.

Z kolei „Przełęcz ocalonych” to wielki powrót Mela Gibsona do roli reżysera. Twórca „Pasji” opowiada o Desmondzie Dossie, bohaterze wojennym, który na froncie nie wystrzelił ani jednej kuli. Kin wojenne połączone z filmem religijnym. W „Moonlight” czarnoskóry chłopak próbuje się odnaleźć w niebezpiecznym świecie narkotyków i przeciwstawić życiowym problemom. Afroamerykanin należący do klasy robotniczej stara się w „Fences” utrzymać rodzinę i pokonać uprzedzenia rasowe. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, a 25 lat później wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny - o tym opowiada „Lion. Droga do domu”.

Gala rozdania statuetek Akademii odbędzie się 26 lutego 2017 roku w Dolby Theatre w Los Angeles.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.