DC z filmową ofensywą. Poznaliśmy daty premiery dwóch wyczekiwanych produkcji

13.12.2019 10:02
Shazam!|north Fot. kadr z filmu "Shazam!"/Warner Bros.

Wygląda na to, że po latach problemów filmowy oddział DC Comics wraca do formy. Po dobrze przyjętym "Aquamanie" i świetnym "Shazamie!", przyszłość produkcji od Detective Comics jest jaśniejsza, niż jeszcze kilka lat temu.

To zatem oznacza, że twórcy z wielką chęcią dzielą się zapowiedziami kolejnych filmów z logotypem DC na przodzie. W ciągu najbliższych kilku lat w kinach pojawią się m.in. "Birds of Prey", "The Suicide Squad", "The Batman", a także "Wonder Woman 1984", "Aquaman 2" i "Black Adam" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Do tej ekscytującej listy możemy dodać dwie kolejne wyczekiwane produkcje - Warner Bros. zapowiedziało bowiem powstanie "Flasha" i "Shazama! 2".

Flash i Shazam! 2 z datami premier

Oficjalnie potwierdzono daty premier tych dwóch filmów. Pierwszy w kinach zadebiutuje "Shazam! 2" - opowieść o dzieciaku zyskującym supermoce pojawi się w kinach już 1 kwietnia 2022 roku, czyli prawie dokładnie 3 lata po premierze "Shazama!". Wiemy, że w filmie na pewno pojawi się oryginalna obsada, a fakt, iż produkcja debiutuje po "Black Adamie" może sugerować występ Dwayne'a Johnsona w kontynuacji przygód Batsona (film z The Rockiem pojawi się w kinach w grudniu 2021 roku). 

Przeczytaj także

Kilka miesięcy później zobaczymy natomiast Ezrę Millera w roli Barry'ego Allena, czyli Najszybszego człowieka na świecie. "The Flash" zadebiutuje w kinach 1 lipca 2022 roku. Reżyserem produkcji będzie Andy Muschietti, znany najlepiej z filmów "To" i "To: Rozdział 2". Kolejne opóźnienie było spowodowane udziałem Millera w 3. części "Fantastycznych zwierząt", do których zdjęcia ruszą na początku 2020 roku. Aktor przyznał jednak, że jest zdeterminowany przy w końcu stworzyć film o Flashu i na razie wygląda na to, że tym razem mu się uda. 

Nowe zapowiedzi oznaczają, że w ciągu następnych 3 lat zobaczymy aż 8 filmów opowiadających o superherosach z uniwersum DC. Najbliższym z nich jest "Birds of Prey" z Margot Robbie w roli Harley Quinn. Produkcja zadebiutuje już w lutym 2020 roku. Kilka miesięcy później w kinach pojawi się natomiast "Wonder Woman 1984", czyli kontynuacja przygód Diany Prince. W roli głównej ponownie wystąpi Gal Gadot. 

Zobacz także: "Wonder Woman 1984": klimat lat 80., odniesienia do komiksów i powrót Steve'a w pierwszym zwiastunie filmu

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.