Poznaliśmy listę 10 najlepiej zarabiających aktorów 2020 roku

12.08.2020 12:18
Dwayne Johnson|undefined Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Na liście raczej nie znajdziemy zaskakujących nazwisk - jest Adam Sandler, jest Ryan Reynolds, znajdzie się też miejsce dla Dwayne'a Johnsona. Tak za to prezentuje się pełne zestawienie.

Serwis Forbes jak co roku przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorów poprzednich 12 miesięcy. W okresie czerwiec 2019 - czerwiec 2020 pierwsze miejsce zajął oczywiście Dwayne Johnson. The Rock drugi rok z rzędu może się cieszyć z najwyższej pozycji na tej liście, z przychodami rzędu 87,5 miliona dolarów. W tym są nie tylko jego występy w filmach pokroju "Red Notice", czy "Jumanji: Następny poziom" (około 20 milionów dolarów za każdy z nich), ale też za linię ubrań sportowych przygotowanych dla Under Armour. 

Oto 10 najlepiej zarabiających aktorów ostatniego roku

Tuż za Johnsonem uplasował się Ryan Reynolds z wynikiem 71,5 miliona. Za film "Red Notice" (w którym obok Johnsona i Reynoldsa wystąpi też Gal Gadot) dostał 20 milionów dolarów, co jest podobną stawką, którą otrzymał też za kolejną produkcję Netfliksa o tytule "Six Underground". W planach jest też 3. film dla platformy streamingowej z Reynoldsem w roli głównej, który przyniesie mu kolejne miliony dolarów.

Przeczytaj także

Podium zamyka kolejny ulubieniec Netfliksa, Mark Wahlberg, który w ostatnim roku przytulił 58 milionów dolarów. Sporą częścią jego przychodów była komedia akcji Netfliksa "Spenser Confidential", ale wystąpił też w dokumentach "McMillions" oraz "Wahl Street".

Ben Affleck i Vin Diesel zamykają pierwszą piątkę z wynikami kolejno 55 milionów i 54 miliony dolarów. Z niespodziewanych nazwisk na liście znajdziemy bollywoodzkiego gwiazdora Akshaya Kumara, a także twórcę musicalu "Hamilton", Lina-Maunela Mirandę. 

Tak prezentuje się cała lista:

  1. Dwayne Johnson – 87,5 miliona dolarów
  2. Ryan Reynolds – 71,5 miliona dolarów
  3. Mark Wahlberg – 58 milionów
  4. Ben Affleck – 55 milionów
  5. Vin Diesel – 54 miliony
  6. Akshay Kumar – 48,5 miliona
  7. Lin-Manuel Miranda – 45,5 miliona
  8. Will Smith – 44,5 miliona
  9. Adam Sandler – 41 milionów
  10. Jackie Chan – 40 milionów
Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.