Poznaliśmy listę gier, które według fanów najbardziej zasługują na filmowe adaptacje

03.03.2020 11:25
Poznaliśmy listę gier, które według fanów najbardziej zasługują na filmowe adaptacje Fot. shutterstock.com

Gry wideo spokojnie dorównują (a może nawet przebijają) swoją popularnością niektórym filmom. Niektóre franczyzy trwają już od ponad 30 lat i zwyczajnie zasługują na porządne adaptacje. Które z nich najbardziej?

Dziennikarze z The Hollywood Reporter i analitycy z Morning Consult przygotowali ankietę, w której uczestnicy mieli wybrać postaci z gier lub same produkcje najbardziej zasługujące na filmowe adaptacje. Na liście znalazły się absolutne klasyki pokroju "Super Mario Bros" i "Pac-Man", ale także nowe przeboje, takie jak "Red Dead Redemption", "Grand Theft Auto", czy "Fortnite". I tak wyniki są bardzo zaskakujące.

Gry, które najbardziej zasługują na filmowe adaptacje

Łącznie przepytano 2200 osób dorosłych w USA na przestrzeni 21-23 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się... "Super Mario Bros". Produkcja zasługuje na kolejną adaptację według 44% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo "Pac-Man" i "Mario Kart". I o ile produkcja z sympatycznymi włoskimi hydraulikami wydaje się być całkowicie rozsądną propozycją, o tyle film o żółtym duszku wydaje się być dość trudny do efektownego zrealizowania. 

Przeczytaj także

Na kolejnych miejscach znalazły się bardziej "filmowe" pozycje - na piątym miejscu jest "Grand Theft Auto", szóste miejsce zajęło "Call of Duty", a dalej znajdziemy m.in. "Legend of Zelda", "The Elder Scrolls", a także wspomniane wcześniej "Red Dead Redemption". Zaskakujący jest brak takich pozycji, jak "The Last of Us", "God of War", "Diablo", "Overwatch", "Metal Gear Solid", czy "Fallout".

Przypominamy, że w produkcji są już takie filmy, jak "Uncharted" z Tomem Hollandem, Markiem Wahlbergiem oraz Antonio Banderasem. Niedawno ogłoszono również powstanie produkcji "Borderlands", której reżyserem jest Eli Roth. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.