Poznaliśmy nazwę białych kostiumów z filmu "Avengers: Endgame". Do czego służą nowe stroje superbohaterów Marvela?

Sergiusz Kurczuk
15.02.2019 14:15
materiały promocyjne|undefined Fot. materiały promocyjne

Na grafikach koncepcyjnych z filmu "Avengers: Endgame", herosi pojawiają się w nowych, białych kostiumach. W końcu pojawiła się informacja na ich temat. Czy rzeczywiście służą do podróży w czasie?

Pod koniec roku 2018 pojawiły się przecieki z filmu "Avengers: Endgame" zawierające grafiki koncepcyjne nowych kostiumów Avengers. Wynika z nich, że herosi Marvela po raz pierwszy w historii MCU będą nosić takie same uniformy. Od tego momentu fani zastanawiają się, czemu bohaterowie przywdzieją nowe stroje. Na razie nie ma na ich temat żadnej oficjalnej informacji. Jednak w sieci pojawiła się nazwa kostiumów. Co ten szczegół zdradza na temat fabuły "Avengers: Endgame"?

Avengers 4 Fot. foto: print screen z Reddit

"Avengers: Endgame" - białe stroje hersów

Grafika prawdopodobnie powstała w celach marketingowych i bohaterowie odziani w nowe uniformy trafią na różnego rodzaju gadżety związane z 4. częścią "Avengers". Fani zwrócili uwagę na tą samą kolorystykę strojów oraz okrągły element znajdujący się na lewej dłoni niektórych członków grupy. Pokrywają się z podobnymi metalowymi fragmentami kostiumów, zauważonymi na planie zdjęciowym filmu. Według jednych teorii ma być to urządzenie do podróży w czasie i przestrzeni. Inni uważają, że to miejsce na Kamienie Nieskończoności. Bardziej sceptycznie nastawieni fani uważają, że to po prostu narzędzie służące filmowcom do umieszczenia efektów CGI w post produkcji

Przeczytaj także

W połowie lutego 2019 roku na stronie Merchoid pojawiły się ubrania związane z "Endgame". Bluza i czapka z logo Avengers utrzymane są w podobnej kolorystyce, co nowe kostiumy bohaterów. W opisie produktów widnieje nazwa "Advanced Tech." - "Zaawansowana Technologia". Nie wiadomo, czy tak w świecie filmu nazywa się technologia, w której wykonano stroje, czy "Advanced Tech." to jedynie nazwa, która ma pozwolić na uniknięcie potencjalnych spoilerów. Kostiumy pojawiły się już wcześniej w zapowiedzianych zestawach LEGO oraz figurkach związanych z filmem

Merchoid Fot. foto: print screen z Merchoid
Merchoid Fot. foto: print screen z Merchoid

Nazwa nie potwierdza, ani nie obala domysłów na temat strojów, które do tej pory snuli miłośnicy "Avengers". "Advanced Tech." idealnie wpisuje się w teorie fanów. Według jednych przewidywań uniformy mają służyć podróżom w czasie. Inne zakładają, że dzięki kostiumom Avengers będą mogli bez problemu przedostać się przez Quantum Realm do innego wymiaru. To najpopularniejsze pomysły na to, jak główni bohaterowie mieliby odwrócić czyn, którego dokonał Thanos. 

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Skąd Avengers wezmą nowe stroje? Czy są dziełem Hanka Pyma, który od lat pracował nad możliwościami eksploracji miniaturowego uniwersum? A może to właśnie nad nimi w zwiastunie filmu pracują Tony Stark i Nebula? Czy to podarunek od Kapitan Marvel? A może po prostu w innej rzeczywistości, do której trafią Avengers, drużyna postanowiła nosić ujednolicone kostiumy? Na te i inne pytania odpowiedź otrzymamy w dniu premiery filmu, która odbędzie się już 25 kwietnia 2019 roku. 

>>Zobacz też: Nowi członkowie obsady "Avengers: Endgame" potwierdzają teorię fanów<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.