„Predator 2” miał się dziać w okresie II wojny światowej

Sergiusz Kurczuk
14.11.2017 13:53
„Predator 2” miał się dziać w okresie II wojny światowej Fot. Royston Leonard / mediadrumworld/East News, kadr z filmu Predator 2

Predator i II wojna światowa? Mało brakowało a w drugiej części filmu o najbardziej drapieżnym kosmicie we wszechświecie pojawiliby się żołnierze Aliantów i Państw Osi. 

Pierwsza część „Predatora” toczyła się w dżungli. W sequelu z 1990 roku kosmita również grasował po dżungli, ale miejskiej. Okazuje się jednak, że twórcy mieli pomysł na osadzenie filmu w czasach II Wojny światowej. Zamiast Los Angeles akcja działby się na polu jednej z bitew, na którym oprócz amerykańskich i niemieckich żołnierzy walczyliby przybysze z kosmosu. W roku 2017 pierwsza część filmu obchodzi swoje 30. urodziny. Z tej okazji twórcy postanowili zdradzić kilka faktów na temat serii.

W jednym z pierwszych pomysłów na drugą część Jim i John Thomasowie mieli pomysł, by umieścić Predatora w czasach dość odległych nawet dla mieszkańców Los Angeles ostatniej dekady XX wieku. 

Mieliśmy też pomysł, żeby zrobić wersję z II wojny światowej z Ofensywą w Ardenach w środku zimy. Niemiecka i amerykańska piechota odizolowana od reszty świata, wciąż walczy mimo patowej sytuacji i nagle pojawiają się Predatory. Żołnierze łączą siły, żeby je pokonać. Stwierdziliśmy, że efekt śnieżnego Predatora byłby całkiem nowatorski. 

Mimo tego całkiem nowatorskiego podejścia, szefowie studia chcieli, żeby kolejna część rozgrywała się w wielkim mieście. To nie koniec rewelacji na temat „Predatora 2”. Okazuje się, że początkowo do serii miał powrócić bohater grany przez Arnolda Schwarzeneggera. Twórcy obawiali się, że bez gwiazdora film nie będzie wystarczająco popularny. 2 część miała zaczynać się w momencie, w którym zakończył się oryginalny film. 

Na szczęście Danny Glover wypadł świetnie w roli policjanta walczącego z kosmicznymi drapieżnikami. Nowa wersja „Predatora” pojawi się w kinach już w roku 2018. „The Predator” ma być w pewnym sensie kontynuacją 2. części. Thomas Jane, który gra w filmie zdradził już część fabuły. W filmie raczej nie pojawi się niewykorzystany pomysł z II wojną światową, ale zobaczymy wątek żołnierzy

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.