Premiera "Black Widow" odwołana z powodu koronawirusa. Co dalej z nowym filmem Marvela?

18.03.2020 07:25
Black Widow|undefined Fot. Industrial Light & Magic.

Stało się to, co przeczuwali wszyscy fani filmów Marvela. Twórcy postanowili odwołać premierę filmu "Black Widow" zaplanowaną na 1 maja 2020 roku. Kiedy zobaczymy produkcję?

Pandemia koronawirusa odbije się wielkim piętnem na branży filmowej. Kinomani już odczuwają na własnej skórze skutki kwarantanny, która ma na celu ograniczenie zachorowań na COVID-19. Premiery wielu wyczekiwanych filmów zostały przełożone na inne terminy. Do długiej listy opóźnionych produkcji dołączyła "Black Widow" - najnowsza propozycja od Marvel Studios.

"Black Widow" - koronawirus przesunął premierę filmu

Jak podaje Variety, twórcy filmu ze Scarlett Johansson w roli tytułowej postanowili w końcu podjąć nieuniknioną decyzję i ogłosili światu, że produkcja nie trafi do kin 1 maja 2020 roku, jak pierwotnie planowano.

Przeczytaj także

Tuż po dotarciu koronawirusa do Europy i USA, przedstawiciele Disneya twardo twierdzili, że nie ma mowy o opóźnieniu premiery "Black Widow". Decyzja została jednak z czasem zmieniona i solowy film o członkini Avengers dołączył do takich filmów Disneya jak "Mulan", czy "New Mutants". Pandemia COVID-19 odbiła się nie tylko na filmach ukończonych, ale również na powstających produkcjach, takich jak "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings", "The Last Duel", "Nightmare Alley", "Peter Pan & Wendy", "Shrunk", "Loki" czy "WandaVision".

Przeczytaj także

 

Na razie nie zdradzono, kiedy zobaczymy "Black Widow". Na "Szybkich i wściekłych 9", którzy mieli trafić do kin również w maju 2020, fani będą musieli czekać prawie rok. Czy z "Black Widow" będzie podobnie? Istnieje też szansa, że twórcy zdecydują się na inny krok - premiera odbędzie się za pośrednictwem platformy streamingowej Disney+. Ucierpią na tym jednak kraje takie jak Polska, w których serwis wciąż nie jest dostępny. Zmiana daty premiery prawdopodobnie wpłynie również na debiut drugiego planowanego na ten rok filmu Marvel Studios - "Eternals".

Przeczytaj także

"Black Widow" - obsada filmu

Fabuła filmu rozegra się pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w "Civil War" i "Infinity War". Zobaczymy solowe przygody tytułowej bohaterki oraz poznamy jej przeszłość i rosyjskich kompanów z dawnych lat. W produkcji reżyserowanej przez Cate Shortland oprócz Johansson wystąpili Florence Pugh, David Harbour, O-T Fagbenle oraz Rachel Weisz.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Black Widow" - nowa teoria na temat tożsamości Taskmastera. Kim jest nowy złoczyńca Marvela?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.