"Wonder Woman 1984" czeka wyjątkowa premiera. Warner Bros. podjął trudną decyzję

19.11.2020 08:59
Wonder Woman 1984 Fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

"Wonder Woman 1984" zadebiutuje jednocześnie w kinach i na platformie streamingowej HBO Max. Taką decyzję podjął gigant medialny Warner Bros. po kilku zmianach daty premiery blockbustera.

Nowy rozdział historii kinematografii pisze się na naszych oczach. "Wonder Woman 1984", jeden z największych kinowych pewniaków 2020 roku, trafi prosto na platformę streamingową HBO Max. Nie ominie jednak sal kinowych. Premiera filmu Patty Jenkins na wielkich ekranach odbędzie się tego samego dnia, co w internecie - 25 grudnia 2020 roku.

Polecamy

"Wonder Woman 1984" na HBO Max i w kinach

Wieść o odważnej decyzji Warner Bros. w sprawie premiery "Wonder Woman 1984" obiegła świat dosłownie 6 godzin temu (licząc od godziny 8:30 19 listopada 2020, kiedy powstaje ten artykuł). Informację tę potwierdziła zarówno wytwórnia filmowa, jak i reżyserka widowiska, Patty Jenkins. Zwiastun produkcji momentalnie pojawił się także na HBO Max, oczywiście opatrzony logotypem serwisu. 

Jak widać, entuzjazm twórczyni filmów o Wonder Woman nie jest zbyt wielki, jednak zdaje się przyjmować tę decyzję z wyrozumiałością. Powody do autentycznej radości mają natomiast fani Gal Gadot w roli Cudownej Kobiety. A przynajmniej ci pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. "Wonder Woman 1984" trafi bowiem na platformę HBO Max bez żadnych dodatkowych opłat dla subskrybentów. Po miesiącu film będzie nadal dostępny w formie VOD, a więc będzie można go odpłatnie wypożyczyć lub zakupić. 

Zobacz także

Nie trzeba chyba tłumaczyć, co stoi za taką decyzją studia. Trwająca od miesięcy pandemia koronawirusa wciąż nie pozwala na normalne wizyty w kinach, a produkcje czekające na swoje premiery od miesięcy nie mogą czekać w nieskończoność. Ann Sarnoff, dyrektor generalna WarnerMedia Studios (w których skład wchodzi Warner Bros. Pictures) skomentowała to w następujący sposób:

Próbując poruszać się w tych bezprecedensowych czasach, musimy być innowacyjni w popychaniu naszego biznesu do przodu, jednocześnie zaspokajając potrzeby naszych fanów. [Wonder Woman 1984] to jest niesamowity film, który naprawdę ożywa na wielkim ekranie i współpracując z naszymi partnerami, zapewnimy także tę opcję klientom z USA tam, gdzie kina są otwarte. Zdajemy sobie sprawę, że wielu widzów nie może jednak wrócić do kin w związku z pandemią, więc im także chcemy dać możliwość zobaczenia "Wonder Woman 1984" za pośrednictwem naszej platformy HBO Max.

Władze WarnerMedia dodają także, że decyzję o tym, gdzie obejrzeć film, pozostawiają fanom, gdyż to od nich cała sprawa się zaczyna i na nich kończy. Nie da się jednak ukryć, że udostępnienie tak pewnego kinowego hitu w internecie bez dodatkowych opłat, będzie wiązało się z olbrzymimi stratami w dystrybucji kinowej oraz stratami samych kin, które po miesiącach pandemii upadają, a w najlepszym wypadku ledwo wiążą koniec z końcem. Z drugiej strony, premierowy dostęp do hitu na miarę "Wonder Woman" na HBO Max z pewnością przyniesie platformie ogromne zyski z nowych subskrypcji zawieranych tylko po to, by obejrzeć Gal Gadot w akcji we własnym domu, na własnej kanapie, dokładnie w dniu premiery.

"Wonder Woman 1984" - kiedy premiera w Polsce?

Jak podają zagraniczne media, "Wonder Woman 1984" na międzynarodowy rynek trafi 9 dni wcześniej. W krajach, gdzie usługi HBO Max nie są dostępne, film będzie miał swoją premierę w kinach 16 grudnia 2020 roku. Istnieje więc ogromne prawdopodobieństwo, że właśnie wtedy odbędzie się polska premiera najnowszej produkcji o Wonder Woman. Kiedy tylko uzyskamy oficjalne potwierdzenie tej informacji, niezwłocznie damy Wam znać. 

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.