Próbował się przenieść w czasie za pomocą auta z filmu „Powrót do przyszłości”

Kamil Dachnij
30.05.2017 09:58
Próbował się przenieść w czasie za pomocą auta z filmu „Powrót do przyszłości” Fot. kadr z filmu

Pewien Amerykanin postanowił odwzorować słynną scenę z kultowego filmu z 1985 roku. Zamiast przeniesienia, dostał mandat. 

Pierwsza część „Powrotu do przyszłości” Roberta Zemeckisa to jeden z tych filmów z lat 80., które nigdy się nie zestarzeją. Duet Michael J. Fox i Christopher Lloyd to czyste komediowe złoto. Znajdziemy tam nawet kultowy gadżet – czyli auto DeLorean, które umożliwia przenoszenie się w czasie. Zasada jest prosta – należy osiągnąć prędkość 88 mil, czyli 141.6 km/h. Jednak to co w kinie, niekoniecznie w rzeczywistości.

Przekonał się o tym Spencer White, mieszkaniec południowej Kalifornii. Choć udało mu się rozpędzić DeLorean do odpowiedniej prędkości, to jedyne co zobaczył, to uśmiechniętą twarz policjanta z drogówki i mandat za wykroczenie. Jak sam powiedział:

Policjant spytał mnie, jak szybko jechałem. Gdy padła odpowiedź 88 mil, zaczęliśmy się śmiać.

Stróż prawa spytał także White’a, czy jego auto posiada kondensator strumienia, który umożliwił bohaterom podróż w czasie. Niestety właściciel DeLorean zapomniał o tym jakże istotnym elemencie. Nie jest to jednak odosobniony przypadek. W 2016 roku niejaki Nigel Mills został aresztowany w Essex za niedozwolone przekroczenie prędkości. Mężczyzna jechał 143 km/h. Zarzekał się, że nie chodziło mu o podróż w czasie, a jedynie przyjemną i szybką jazdę. Za kultowe auto zapłacił 22 tysiące funtów.

DeLorean DMC-12 to samochód sportowy produkowany w latach 1981-1983 przez firmę DeLorean Motor Company. Swego czasu nie cieszył się zbytnią popularnością, ale dzięki 1. części „Powrotu do przyszłości” z 1985 roku zyskał pośmiertną sławę. Produkcja nowego modelu zaplanowana jest na 2017 roku.

„Powrót do przyszłości” doczekał się dwóch sequeli. 2. część wyszła w 1989 roku, zaś 3. rok później. Gdzie film z 1985 roku przenosił się do lat 50., to dwie następne umieszczały Marty’ego McFly’a oraz Dr. Emmetta Browna odpowiednio w 2015 roku oraz w czasach Dzikiego Zachodu. Był jeszcze serial animowany, który emitowano od 1991 do 1993 roku.

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.