Producenci Jamesa Bonda szukają aktorów, którzy podpiszą co najmniej 10-letni kontrakt

22.09.2022 10:53
Producenci Jamesa Bonda szukają aktorów, którzy podpiszą co najmniej 10-letni kontrakt Fot. Columbia Pictures/Collection Christophel/East News

Twórcy filmów o Jamesie Bondzie poszukują odpowiedniego kandydata do ikonicznej roli agenta 007. Wymagania są spore, ale z drugiej strony "wybraniec" będzie miał pracę przez przynajmniej 10 lat.

Na nowego Bonda jeszcze sporo poczekamy

Obecnie trwają prace nad scenariuszem do następnego filmu o Jamesie Bondzie, a także poszukiwania samego Agenta 007. W nowym wywiadzie z Variety, producenci Barbara Broccoli i Michael G. Wilson wyjaśnili, że najprawdopodobniej nie będzie nim Idris Elba, który przez wiele osób został namaszczony do roli.

Polecamy

Niestety, twórcy szukają kogoś, kto będzie się wcielał w Jamesa Bonda przez co najmniej 10 lat - Idris Elba w tym momencie ma 50 lat, więc musiałby się wcielać w wymagającą rolę do wieku prawie emerytalnego. Jak wyjaśniła Broccoli:

Sprawa wygląda tak - będziemy mieli jeszcze kilka lat przerwy. A kiedy obsadzimy Bonda, to potrzebujemy 10-12 lat od tego aktora. Więc Idris pewnie myśli: "Czy na pewno tego chcę?". Nie wszyscy chcą mieć takie zobowiązania w tej branży. Naprawdę trudno było przekonać Daniela Craiga do tego, by się zgodził, a wtedy był dopiero lekko po trzydziestce!

Plus - Elba wcale nie jest jakoś specjalnie zainteresowany projektem. A przynajmniej tak opowiada publicznie. Jakiś czas temu aktor pojawił się w programie "The Shop" LeBrona Jamesa i Mavericka Cartera, w którym opowiedział:

Nie będę kłamał, gdziekolwiek się nie pojawię - i mówię tutaj o całym świecie - zawsze mówią do mnie "Bond!". Ale to nie jest dla mnie jakiś cel. Nie wiem, czy granie Bonda będzie dla mnie jakoś specjalnie owocne.

Polecamy

Oprócz tego, Broccoli zdradziła wcześniej, że do oficjalnego rozpoczęcia pracy na planie 27. filmu o Jamesie Bondzie pozostały jeszcze co najmniej 2 lata. Producentka zaznaczyła jednak, że mimo plotek agent nie powróci jako kobieta. Dodała też, że tym razem Bond może być jednak innego koloru skóry, niż biały.

Jedno jest pewne - na nowe przygody Agenta 007 jeszcze naprawdę sporo poczekamy.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.