Producenci „Ludzkiej stonogi” rozpowszechnią nowy film Larsa Von Triera

Kamil Dachnij
29.05.2017 12:53
Producenci „Ludzkiej stonogi” rozpowszechnią nowy film Larsa Von Triera Fot. Camilla Morandi/REX/EAST NEWS/ z filmu

Ciężko o lepsze połączenie. Ludzie odpowiedzialni za dystrybucję jednych z najbardziej kontrowersyjnych filmów ostatnich lat, to samo zrobią z nowym dziełem osławionego duńskiego reżysera. 

IFC Films nabyło prawa do dystrybucji nadchodzącego filmu Larsa Von Triera, „The House That Jack Built”, w którym wystąpią Matt Dillon, Uma Thurman, Bruno Ganz oraz Riley Keough. Nie jest to pierwszy raz, gdy wytwórnia filmowa zajmie się filmem kontrowersyjnego Duńczyka. W 2009 roku rozpowszechniali bardzo głośnego i przez wielu krytykowanego za przesadność „Antychrysta” z Willem Dafoe oraz Charlotte Gainsbourg. To jednak niejedyny rodzynek na ich koncie – mają także udział w dystrybuowaniu 2 i 3 części „Ludzkiej stonogi”, filmów stanowiących przykład obrzydliwej strony horroru.

Pierwotnie nowy film Triera miał być serialem telewizyjnym, ale reżyser się rozmyślił. Jego akcja ma się dziać w Waszyngtonie w latach 70. ubiegłego wieku, gdzie będziemy śledzić wysoce inteligentnego i społecznie dysfunkcjonalnego Jacka (Matt Dillon), który jest seryjnym mordercą. Poglądy antagonisty mają być dość osobliwe, bowiem każde morderstwo w jego mniemaniu to niezwykłe dzieło sztuki. Bruno Ganz zagra Verge’a, tajemniczą postać odpowiedzialną za konwersacje z mordercą odnośnie jego akcji. Co ciekawe, aktor wcielił się wcześniej w rolę Adolfa Hitlera w filmie „Upadek” z 2004 roku (przy okazji jeden z największych bohaterów niezliczonej ilości parodii na YouTubie), co wpisuje się w osławioną wypowiedź Larsa Von Triera z Cannes z 2011 roku, gdzie wyraził sympatię dla nazistowskiego zbrodniarza.

Nie wiemy kogo zagra Uma Thurman, tak uwielbiana z filmów Quentina Tarantino jak „Pulp Fiction” i 2. części „Kill Billa”. To samo można powiedzieć o roli Riley Keough, która zrobiła ostatnio dobre wrażenie występując w filmie „American Honey” Andrei Arnold. Autorem scenariusza jest Trier, zatem możliwe, że doczekamy się kolejnych kontrowersji. Jego dwa ostatnie filmy, czyli obie części głośnej „Nimfomanki”, swoją premierę miały w 2013 roku, więc trochę czasu już minęło. Zaplanowana data premiery „The House That Jack Built” to 2018 rok. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.