Producenci "Sharknado" domagają się Oscarów dla swojego filmu

Kamil Kacperski
22.01.2019 12:20
Producenci "Sharknado" domagają się Oscarów dla swojego filmu Fot. kadr z filmu

Film znany w Polsce pod tytułem "Rekinado" doczekał się 4 sequeli i ogromnej popularności na całym świecie. Twórcy uważają, że jest to za mało - teraz przypominają o sobie Akademii. 

Już 22 stycznia 2019 roku poznamy nominowanych do nagrody Oscara. Uhonorowane zostaną filmy, reżyserowie, aktorzy, scenarzyści, a także ludzie pracujący za kulisami - departamenty wizażystów, czy kostiumografowie. Do tego grona największych artystów pracujących obecnie w Hollywood chcą dołączyć... twórcy "Sharknado", horroru science-fiction o trąbach powietrznych zdolnych przenosić w sobie rekiny.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z filmem Anthony'ego C. Ferrante, to bardzo polecamy zobaczyć tragiczną produkcję, która jest idealnym zobrazowaniem powiedzenia, że "coś jest tak złe, że aż dobre". "Sharknado" odniosło niespodziewany sukces, ale to nie satysfakcjonuje firmy The Asylum, która wyprodukowała produkcję o kataklizmie. 

Twórcy Sharknado chcą Oscarów

Na Twitterze firmy pojawiła się krótka wiadomość związana z ogłoszeniem nominowanych do Oscarów. Producenci "Sharknado" przypomnieli krótko akademii, aby ta potraktowała ich poważnie i nagrodziła ich najważniejszymi statuetkami w świecie filmu:

Nie zapomnijcie, żeby dać nam parę Oscarów w tym roku. Wydaje nam się, że kilka jest liczbą wystarczającą, bo przez ostatnie lata była posucha... wiemy, zapomnieliście. Nie ma problemu. Weźmiemy to Z w każdej kategorii, żeby nadrobić stracone lata. Brzmi okej?

Cóż, my chętnie dalibyśmy twórcom Oscara za "Najlepszą niskobudżetową produkcję telewizyjną", ale niestety taka kategoria (jeszcze) nie istnieje. Możemy jedynie trzymać kciuki i życzyć producentom "Sharknado" jakichś nominacji. 

O czym jest Sharknado?

Gdybyście przez ostatnie 5 lat mieszkali pod kamieniem, to przypominamy opis fabuły i zwiastun "Sharknado":

Wielkie tornado porywa rekiny z całego oceanu, które spadają na mieszkańców i terroryzują miasto. Właściciel baru dla surferów - Fin Shepard - wraz z przyjaciółmi wyrusza, aby uratować swoją rodzinę. Wkrótce wszyscy postanawiają zorganizować akcję, która powstrzyma krwiożercze bestie.

"Sharknado" zadebiutowało na kanale SyFy w 2013 roku. W Polsce film zadebiutował jesienią 2013 roku na kanałach Sci-Fi Universal, Stopklatka TV i TV Puls. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.