Produkcja filmu biograficznego Hugh Hefnera wstrzymana. Przyczyną są kontrowersje wokół reżysera filmu

Natalia Hluzow
02.11.2017 12:30
Produkcja filmu biograficznego Hugh Hefnera wstrzymana. Przyczyną są kontrowersje wokół reżysera filmu Fot. kadr z wideo

Brett Ratner, który miał reżyserować biografię Hefnera, został oskarżony o molestowanie przez kilka aktorek. „Playboy” wstrzymał produkcję filmu, a Jared Leto wycofał się z projektu.

Kolejny filmowiec usłyszał zarzuty kobiet, oskarżających go o molestowanie seksualne. Gigantyczny skandal w Hollywood, jaki zapoczątkowała sprawa Harvey’a Weinsteina, zdaje się nie mieć końca. O przemoc na tle seksualnym zostali oskarżeni obaj bracia Weinstein oraz po raz kolejny Roman Polański. Do bycia molestowanymi przyznały się Angelina Jolie, Gwyneth PaltrowAshley Judd, Alyssa Milano, Bjork, Cara Delavinge, Kate Beckinsale i wiele innych gwiazd filmu i muzyki. Zarzuty dotyczące wysoko niestosownego zachowania usłyszeli także najwięksi gwiazdorzy ekranu. Ben Affleck pozwolił sobie ponoć na zbyt wiele względem koleżanki z planu, Kevin Spacey miał napastować 14-letniego Anthony’ego Rappa i innych młodych chłopców, a Dustin Hoffman rzekomo molestował 17-letnią asystentkę. Wątpliwa reputacja Hollywood tonie w głębokim bagnie i nic nie wskazuje na to, by coś mogło ją uratować. Oskarżenia o molestowanie i gwałty padają kilka razy dziennie pod adresem różnych aktorów, reżyserów i producentów. 1 listopada 2017 roku usłyszał je Brett Ratner, reżyser znany z filmów „Godziny szczytu” i „Czerwony smok”, który już niebawem miał spełnić swoje wieloletnie marzenie – nakręcić film biograficzny o Hugh Hefnerze.

Oskarżenia pod adresem Ratnera padły ze strony Olivii Munn, Natashy Henstridge, Katherine Towne, Jaime Ray Newman, Joriny King i Eri Sasaki. Choć prawnicy reżysera wszystkiemu zaprzeczają, w związku ze stawianymi mu zarzutami „Playboy” wstrzymał projekt do czasu ich wyjaśnienia. Przedstawiciele pisma wyznali, że są „głęboko zaniepokojeni”, a zachowanie, jakie zarzuca się Ratnerowi uznali za „absolutnie nieakceptowalne”. Z projektu momentalnie wycofał się też Jared Leto, który dotychczas uchodził za przyjaciela Ratnera i w paździeniku 2017 został ogłoszony jako przyszły odtwórca roli Hefnera, o co sam rzekomo poprosił reżysera. Przedstawiciele Leto twierdzą teraz, że aktor nigdy nie potwierdził swojego udziału w produkcji i nie zamierza w przyszłości współpracować z Ratnerem.

W chwili obecnej trudno przewidzieć, czy film o założycielu „Playboy’a” w ogóle powstanie. I nie chodzi jedynie o czyny zarzucane reżyserowi, lecz o samego bohatera, o którym film miał opowiadać. Hefner był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci XX wieku i żadną tajemnicą nie jest ani to, na jakich treściach zbudował swoje imperium ani to, że wiele kobiet sprowadził do rangi swoich króliczków. W świetle aktualnych wydarzeń i całego zamieszania w Hollywood film o skandaliście, jakim był Hefner, mógłby nie zostać najlepiej odebrany. I zamiast uczczenia pamięci ikony popkultury, mógłby tylko rzucić cień na wizerunek zmarłego w 2017 roku kontrowersyjnego milionera.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.