Profesor Xavier kontra Magneto w nowym fragmencie filmu "Dark Phoenix"

22.05.2019 14:14
Dark Phoenix|undefined Fot. kadr z filmu Dark Phoenix

Twórcy filmu "Dark Phoenix" zamieścili w sieci fragment sceny, w której Profesor X (James McAvoy) staje naprzeciw Magneto (Michael Fassbender). Jaki będzie finał tego spotkania?

Już za kilka tygodni do kin trafi zwieńczenie filmowej sagi o X-Men, którą rozpoczęto w roku 2000. Twórcy filmu "Dark Phoenix" postanowili rozwinąć wątek, zapoczątkowany w poprzedniej części i ponownie przedstawić kinową wersję słynnej komiksowej historii, w której Jean Grey staje się potężną istotą znaną jako Phoenix. Z okazji zbliżającej się premiery filmu twórcy postanowili zamieścić w sieci fragment jednej ze scen, w której dochodzi do spotkania dwóch stron konfliktu pomiędzy mutantami.

"Dark Phoenix" - Profesor X kontra Magneto

Każdy fan komiksów o X-Men doskonale wie, że tytułowi mutanci nie tylko muszą się zmagać z nienawidzącymi ich homo sapiens, ale również przedstawicielami homo superior, którzy mają inne podejście do wykorzystywania nadprzyrodzonych mocy. Dwie strony zatargu symbolizuje otwarta i pokojowa postawa Charlesa Xaviera (James McAvoy) oraz ofensywna filozofia samozwańczego mistrza magnetyzmu o pseudonimie Magneto (Michael Fassbender). Chociaż Xavier i Magneto byli niegdyś przyjaciółmi, ich drogi bezpowrotnie rozeszły się, co zostało ukazane w poprzednich częściach "X-Men". Film "Dark Phoenix" podejmuje ten wątek, co ukazano we fragmencie filmu, który trafił do sieci. 

W klipie widzimy wyraźnie zdenerwowanego Magneto, do którego przyłączył się Beast (Nicholas Hoult). Prawdopodobnie scena rozgrywa się po śmierci Mystique (Jennifer Lawrence), która zginęła z ręki odmienionej Jean Grey (Sophie Turner). Odejściu grupy mutantów przeszkadza Xavier i jego młodzi podopieczni, którzy próbują zatrzymać Magneto. Charles próbuje przeprosić swojego dawnego przyjaciela za to, co zrobiła Jean. Magneto jest jednak niewzruszony. Scena kończy się całkiem możliwym potwierdzeniem przypuszczeń fanów na temat śmierci Mystique.

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

Zakończenie tej rozmowy zobaczymy już niedługo w kinach. Film napisany i reżyserowany przez Simona Kinberga trafi do polskich kin już 7 czerwca 2019 roku. W "Dark Phoenix" oprócz wymienionych wyżej gwiazd wystąpili również Tye Sheridan (Cyclops), Alexandra Shipp (Storm), Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler), Evan Peters (Quicksilver) oraz Jessica Chastain w tajemniczej roli.

Zobacz też: Szef Disneya potwierdził, że X-Meni dołączą do MCU

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.