Przejdź z Tomem Hanksem przez piekło w interaktywnej grze

Robert Skowronski
04.10.2016 11:32
Przejdź z Tomem Hanksem przez piekło w interaktywnej grze Fot. journeythroughhell.com

Każdy kto przeczytał tytuł, pewnie pomyśli, że to tylko atrakcyjnie brzmiące hasło. Otóż nie. Powinniście czytać go dosłownie.

„Inferno” to kolejna odsłona adaptacji książki autorstwa Dana Browna. Na ekranie ponownie zobaczymy Toma Hanksa w roli dra Roberta Langdona - sławnego profesora w dziedzinie symboliki. Bohater budzi się w szpitalu we włoskiej Florencji z amnezją. Przez pewien tajemniczy przedmiot staje się celem obławy. Wraz z doktor Sienną Brooks (Felicity Jones) ucieka i rusza z nią po Europie śladami wskazówek zawartych w poemacie Dantego.

To właśnie postać włoskiego poety i jego „Boskiej Komedii” są kluczowe w udostępnionej grze służącej promocji filmu, który zagości na ekranach już 14 października 2016 roku. Wcześniej mogliśmy zobaczyć materiały zrealizowane w 360 stopniach, to jednak nic przy tym wirtualnym wyzwaniu od Sony Pictures.

Gra dostępna jest pod adresem Journeythroughhell.com, a zagadki, które będziecie musieli rozwiązać były opracowywane przez samego Dana Browna. Nie jest to zwykła rozrywka dla zabicia czasu. Każdy biorący udział w zabawie stwarza sobie szansę na wygranie wycieczki do Włoszech z Florencją na czele - to właśnie tam rozgrywa się akcja dzieła, tam też Dante tworzył swój słynny poemat. Po drodze jednak do zaliczenia będzie też Rzym, Mediolan i Wenecja.

W momencie, w którym powstają te słowa dostępne są dopiero trzy etapy rozgrywki. Kolejne będą odblokowywane wraz z upływem kolejnych tygodni - w każdym udostępniane będą następne 3 z w sumie 9 kręgów piekieł/etapów gry. Tak wygląda przykładowa plansza z pytaniem:

1 Fot. foto: journeythroughhell.com

Strona przekierowuje nas w miejsca, gdzie możemy szukać odpowiedzi na postawione pytania. Znajomość języka angielskiego będzie niezbędna, ale ci, którzy władają mową Szekspira nie powinni już mieć większych problemów w przechodzeniu przez kolejne etapy.

O interaktywnej zabawie dostępnej w sieci opowiedział Elias Plishner z Sony Pictures Entertainment:

Po raz pierwszy Dan Brown współpracował z naszym studiem i naszymi partnerami w Google, aby stworzyć tę układankę online, która wypełniona jest symbolami znanymi z serii. Journey Through Hell przyniesie uczestnikom wiele zabawy, ale też szansę na wygranie spektakularnych nagród. Dan Brown to mistrz suspensu i inteligentnych zagadek, które odnoszą się do sztuki i historii. Używa przy tym ukrytych kodów i symboli.

Zadowolony ze współpracy jest także Dan Brown:

Cieszę się, że mogłem połączyć technologię Google'a z elementami serii o Robercie Langdonie. To doświadczenie pozwala przenieść graczom przygody z książki do prawdziwego życia.

Jak Wam się podoba gra promująca „Inferno”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.