Przerażająca zakonnica powraca w pierwszym teaserze spin-offu „Obecności”

Sergiusz Kurczuk
18.07.2018 14:37
Zakonnica|undefined Fot. kadr z filmu Zakonnica

Horror „Zakonnica” opowie, co działo się przed wydarzeniami z „Obecności” i „Anabelle”. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź wideo filmu Corina Hardy'ego. 

Budowanie filmowych światów, w których rozgrywa się kilka odrębnych tytułów to nie tylko domena kina superbohaterskiego. Podobną drogą poszli twórcy niezwykle popularnej serii horrorów zatytułowanych „Obecność”. Do tej pory powstały już dwie części hitu Jamesa Wana oraz dwa spin-offy opowiadające o nawiedzonej lalce Anabelle. Niedługo dołączy do nich kolejna postać znana z „Obecności” - demoniczna siostra zakonna. Twórcy zaprezentowali pierwszy teaser horroru „Zakonnica”

„Zakonnica” - teaser spin-offu „Obecności”

Pierwszy materiał wideo z filmu Corina Hardy'ego trwa ponad półtorej minuty. Niech nie zwiedzie Was dość długi jak na teaser czas. Zapowiedź rozwija się dość długo, wprowadzając widza w mroczny świat filmu. Nie mogło oczywiście zabraknąć tytułowej zjawy. 

W teaserze widzimy młodą siostrę zakonną, która tłumaczy ojcu Burke'owi, że w pobliskim klasztorze grasuje duch zmarłej w tajemniczych okolicznościach zakonnicy. Wysłannik Watykanu ma rozwiązać zagadkę i pozbyć się upiora dręczącego okolicznych mieszkańców. W teaserze pojawia się scena, w której dziewczyna zapuszcza się w ciemne korytarze opustoszałego budynku. Za nią kroczy postać bez twarzy odziana w habit. To jednak tylko zmyłka. Prawdziwa zakonnica czai się za rogiem i rzuca się na wytrąconą z równowagi kobietę. 

Jak zakończy się ta opowieść? Czy egzorcyście uda się pokonać złego ducha? Co stoi za śmiercią tytułowej zakonnicy? Dowiemy się już 7 września 2018 roku, kiedy „Zakonnica” wejdzie na ekrany kin. To nie ostatnie słowo twórców uniwersum „Obecności” w przygotowaniu są kolejne horrory z serii. Kolejny (wciąż niezatytułowany) ukaże się 3 lipca 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.