Przerażający film animowany o Obcym. Zobacz „Alien: Special Order”

Sergiusz Kurczuk
21.12.2017 15:30
Przerażający film animowany o Obcym. Zobacz „Alien: Special Order” Fot. THE DECAY SHOW/YouTube

Francuski filmowiec tak bardzo kocha ksenomorfy, że poświęcił 2 lata życia na stworzenie animacji o Obcym. Jak wyszedł film?

Fan fanowi nierówny! Okazuje się, że Louis Thomann należy do grona tych największych miłośników serii o Obcym. Francuski filmowiec poświęcił ostatnie 2 lata życia, by powołać do życia własną wersję historii o Alienach. Za pomocą oprogramowania Source Filmmaker stworzył prawie 7-minutową animację zatytułowaną „Alien: Special Order”. Efekt jest powalający. Każdy, kto uwielbia serię „Alien”, powinien być usatysfakcjonowany filmem francuskiego twórcy. 

Twórca skomentował swoje dzieło na portalu AvPgalaxy.net. 

To jest fanowski film oparty na serii „Alien”, który zacząłem tworzyć prawie dwa lata temu, całkowicie w pojedynkę. Robiłem go jedynie w czasie wolnym. Bez żadnego budżetu, nagranie filmu w prawdziwych warunkach byłoby nie możliwe, biorąc pod uwagę, że potrzebowałem odpowiedniej scenerii, która wygląda jak z „Obcego” i tak dalej, zdecydowałem się wykonać film za pomocą  Source Filmmaker - silnika graficznego, stworzonego przez Valve Software, który pozwolił mi na stworzenie animacji w czasie rzeczywistym.

W filmie widzimy grupę ludzi, którzy zapuszczają się do kosmicznej jaskini. Eksplorują ciemności i im głębiej się zapuszczają, tym więcej znajdują elementów typowych dla miejsc, w których gnieżdżą się ksenomorfy. Są więc jaja oraz martwe facehuggery. W końcu badacze natykają się na krwiożerczych kosmitów. Ksenomorfy po kolei eliminują nieprzygotowanych na starcie ludzi. 

Co sądzicie o animacji Thomanna? Czy ma więcej klimatu niż tegoroczny film Ridleya Scotta „Obcy: Przymierze”?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.