Przerażający horror, który dzieje się w Internecie. Zobacz zwiastun „Unfriended: Dark Web”

Sergiusz Kurczuk
15.06.2018 11:52
Unfriended: Dark Web|undefined Fot. kadr z filmu Unfriended: Dark Web

„Unfriended: Dark Web” udowadnia, że w horrorach nie padło jeszcze ostatnie zdanie. Film porusza bowiem tematykę Darknetu. 

Istnieją zwolennicy twierdzenia, że horror już dawno się wyeksploatował i kolejne produkcje są wtórnymi filmami niedorastającymi do pięt tytułom, które stały się ikonami filmu grozy lata temu. „Unfriended: Dark Web” przeczy temu założeniu. Co prawda najnowsza propozycja producentów „Uciekaj!” i „Nocy oczyszczenia” jest sequelem filmu znanego w Polsce pod tytułem „Cybernatural”, ale nadal porusza tematykę niezgłębioną za bardzo przez twórców horrorów. W sieci pojawił się zwiastun „Unfriended: Dark Web”. W drugiej części widzowie poznają mroki Internetu, czyli niesławny Darknet.

„Unfriended: Dark Web” - zwiastun filmu

Pierwsza część była odkrywcza z punktu widzenia formy. Widzowie śledzili losy bohaterów, ukazanych jedynie na ekranach urządzeń, z których korzystają. Protagoniści pozdumiewali się za pomocą mediów społecznościowych. Twórcy postanowili więc wykorzystać nowoczesne technologie, by opowiedzieć przerażającą historię. Druga część została oparta na podobnym założeniu. Tym razem poznamy sekrety Darknetu - mrocznej strony sieci. 

W filmie poznajemy grupę przyjaciół, która porozumiewa się ze sobą za pomocą Skype'a. Jeden z nich znajduje laptopa. Wkrótce odkrywa, że na komputerze znajduje się ukryty folder. Chłopak dzieli się jego zawartością ze swoimi przyjaciółmi. Okazuje się, że na dysku ukryto niepokojące nagrania, które przyprawiają członków grupy o gęsią skórkę. Ich życie zmienia się w prawdziwy koszmar, kiedy odzywa się dawny właściciel urządzenia. 

Zaprezentowano również plakat, który zapowiada straszne wydarzenia. 

Unfriended: Dark Web Fot. foto: materiały promocyjne

W filmie Stephena Susco, w głównych rolach wystąpili Betty GabrielAndrew LeesColin WoodellRebecca RittenhouseConnor Del RioChelsea AldenSavira Windyani i Stephanie Nogueras. Film trafi do amerykańskich kin już 20 lipca 2018 roku. Nie wiadomo, czy będziemy mieli okazję zobaczyć „Unfriended: Dark Web” w polskich multipleksach. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.