Punk rock, kosmici i Neil Gaiman, czyli zwiastun filmu „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”

Sergiusz Kurczuk
29.05.2018 12:03
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach|undefined Fot. kadr z filmu Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach

„Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” to film oparty na opowiadaniu Neila Gaimana. Głównym bohaterem jest młody punkowiec, który zakochuje się w przybyszce z obcej planety. 

Neila Gaimana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ten pisarz, scenarzysta komiksowy, a od niedawna również filmowiec jest guru dla wszystkich fanów popkultury, miłośników horrorów, fantasy i czytelników komiksów. W 2006 roku spod pióra twórcy wyszło opowiadanie science fiction „How to Talk to Girls at Parties”. Historia jest na tyle ciekawa, że zainteresował się nią świat kina, a konkretnie John Cameron Mitchell, który wyreżyserował film na jej podstawie. W sieci pojawił się zwiastun produkcji zatytułowanej „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”. O czym jest film?

„Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” - zwiastun

Gaiman jak nikt potrafi łączyć wątki z wielu dziedzin popkultury. W przypadku „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” nie jest inaczej, co można dostrzec w zwiastunie filmu na podstawie opowiadania. Jak prezentuje się produkcja Mitchella?

Akcja filmu przeniesie widzów do Londynu lat 70. XX wieku, czyli okresu, w którym królował punk rock. Dziwne stroje i fryzury, agresywna muzyka, nihilistyczne podejście do życia, tona narkotyków i przypadkowego seksu zostaje zestawione w filmie z... kosmitkami. Głównymi bohaterami są młodzi punkowcy, którzy trafiają na dziwaczną imprezę. Okazuje się, że organizatorkami tytułowej prywatki są przybyszki z obcej planety, które znalazły się na Ziemi, by przejść pewien rytuał przejścia. Między Ennem (Alex Sharp) i Zan (Elle Fanning) szybko rodzi się międzygwiezdne uczucie

Chociaż historia jest w zasadzie komedią romantyczną z silnymi wpływami science fiction, w filmie można odnaleźć również elementy body horroru. To nie tylko zabawna, barwna i ciekawa podróż do ważnej epoki dla muzyki rockowej, ale również fajne połączenie rozmaitych elementów popkultury. 

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach Fot. foto: materiały promocyjne

W rolach głównych wystąpili Alex Sharp i Elle Fanning. Na ekranie towarzyszą im Nicole KidmanRuth Wilson, Matt Lucas, Joanna Scanlan, Stephen Campbell Moore oraz Elarica Johnson. Polska premiera filmu „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” zaplanowana została na 10 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.