QUIZ: Jak dobrze znasz filmy z Batmanem?

Kamil Dachnij
08.05.2017 15:20
QUIZ: Jak dobrze znasz filmy z Batmanem? Fot. Kadr z video

Wielka Hollywoodzka kariera Batmana to prawdziwa sinusoida – znajdziemy zarówno filmy znakomite, jak i doprawdy złe. Jak dobrze je znasz? Rozwiąż quiz.

Człowiek nietoperz okupuje niezwykłe miejsce w popkulturze. Jest to jeden z nielicznych superbohaterów pozbawionych nadludzkich mocy, co czyni go jedną z najciekawszych oraz najbardziej ekscytujących postaci. Swoje umiejętności opiera na niezwykłej inteligencji oraz katorżniczym treningom, które uczyniły go jednym z najsilniejszych ludzi na świecie.

Wysokobudżetowa, hollywodzka kariera Batmana datowana jest na rok 1989, bo wtedy pojawił się pierwszy film wyreżyserowany przez Tima Burtona, gdzie główną rolę zagrał Michael Keaton, zaś jego odwiecznego arcywroga Jokera odegrał Jack Nicholson. Po mrocznym „Powrocie Batmana” z Pingwinem jako przeciwnikiem, nadeszły kolorowe i szalenie kiczowate czasy Joela Schumachera, który nakręcił w drugiej połowie lat 90. „Batmana Forever” oraz beznadziejnego pod każdym względem „Batmana i Robina”.

Ratunek przyszedł z trylogią stworzoną przez Christophera Nolana, której szczytem był „Mroczny Rycerz” z niezapomnianą rolą przedwcześnie zmarłego Heatha Ledgera jako psychopatycznego Jokera. Kolejny spadek zanotowano przy „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości”.

Aż pięciu aktorów wcielało się w rolę Bruce’a Wayne’a/Batmana. Keaton był najmniej oczywisty, Val Kilmer oraz George Clooney najmniej dopasowani, Christian Bale najbardziej ponury, zaś Ben Affleck najbardziej przypakowany. Jak dobrze znacie wszystkie filmy z Batmanem? 

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, dzieła MarvelaObcego, filmy z rekinami czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Rozwiąż quiz

Z którego filmu to kadr?

1 Fot. Foto: Kadr z video

Z którego filmu to kadr?

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.