QUIZ: Jak dobrze znasz się na filmografii Davida Lyncha?

Kamil Dachnij
22.05.2017 20:04
QUIZ: Jak dobrze znasz się na filmografii Davida Lyncha? Fot. AFP/EAST NEWS

21 maja 2017 roku przejdzie do historii jako premiera trzeciego sezonu serialu „Twin Peaks”. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz związany z filmografią Davida Lyncha. Sprawdź swoją wiedzę. 

David Lynch to najwybitniejszy surrealista w historii kina. Jego filmy dość często umykają łatwej interpretacji, bowiem reżyser nieustannie zaburza chronologię narracyjną, związki przyczyno-skutkowe oraz balansuje na granicy logiki, co potrafi utrudnić śledzenie historii. Jednak reżyser słynący z dużej niechęci do wyjaśniania znaczenia swojej twórczości, należy do grupy twórców korzystających przede wszystkim z intuicji. Stąd jego najwybitniejszy obraz, „Mulholland Drive” z 2001 roku, na pierwszy rzut oka nieraz przechodzi z jednej sytuacji w drugą bez większego sensu, lecz kolejne seanse odkrywają, że puzzle Lyncha są bardziej poukładane, aniżeli mogło się wydawać na początku.

David Lynch najbardziej w świadomości szerokiego grona widzów zaistniał zapewne dzięki serialowi „Miasteczko Twin Peaks” z 1990 roku, ale nasz quiz tyczy się wyłącznie filmów krótkometrażowych oraz pełnometrażowych. Serial „Miasteczko Twin Peaks” pominęliśmy. Zatem jak dobrze znasz się na filmografii wybitnego reżysera z Missouli? Rozwiąż quiz:

Jak dobrze znasz się na filmografii Davida Lyncha? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Który film krótkometrażowy był pierwszy?

Jak dobrze znasz się na filmografii Davida Lyncha? [QUIZ]

Który film krótkometrażowy był pierwszy?

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.