QUIZ: Rozpoznasz słynnych reżyserów po zdjęciu?

Robert Skowronski
05.05.2017 11:54
QUIZ: Rozpoznasz słynnych reżyserów po zdjęciu? Fot. kadr z wideo + Dzik Pejnta

Wielkie nazwiska kina, w których filmach jesteśmy zakochani. Czy jednak twarze zza kamery są nam dobrze znane?

Na czerwonym dywanie z reguły królują aktorzy i aktorki, jaśniejące gwiazdy Hollywood. A przecież ich sukces jest uzależniony nie tylko od ich talentu, ale też i od tego drzemiącego w reżyserze, u którego wystąpili.

Niektóre nazwiska twórców filmowych to już marka gwarantująca najwyższy poziom. Reżyserzy są jednak niekiedy jak ludzie-widmo, gdzieś na uboczu splendoru i figurowania na pierwszych stronach gazet. Stąd nie zawsze kojarzymy twarze nawet tych największych. W wielu przypadkach ciężko ich też uznać za ikony mody, to kolejny powód, dla którego oko aparatu fotograficznego nie jest ich aż tak bardzo rządne.

Spróbujcie swoich sił w naszym quizie, do którego wybraliśmy jednych z największych twórców Hollywood. Z pewnością znacie ich filmy, ale czy twarze też?

 

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, filmy z rekinami, serię „Obcy” dzieła Marvela czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.