Quentin Tarantino: Disney chce mnie wydymać

Robert Skowronski
17.12.2015 17:33
Quentin Tarantino: Disney chce mnie wydymać Fot. AFP/East News

Wcześniej reżyser popadł w konflikt z policją z Los Angeles, teraz znalazł nowego przeciwnika - studio Disneya.

„Nienawistna ósemka” ma mieć swoją światową premierę 25 grudnia 2015. Debiut obrazu w wersji na taśmie 70 mm został zaplanowany na ekranie kina ArcLight Cinema Dome - najlepiej usytuowanym budynku tego typu w Hollywood. Jednak początkowe założenia Quentina Tarantino uległy zmianie, a twórca zaczął oskarżać studio Disneya o stosowanie szantażu.

Ósmy film twórcy „Pulp Fiction” to niewątpliwie duże wydarzenie w światowej kinematografii. Nie można jednak zapominać, że w podobnym okresie premierę miały też „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” wyprodukowane przez Walt Disney Pictures. Blockbuster wyświetlany jest na pokaźnej liczbie kinowych ekranów. Tarantino twierdzi, że są odpowiednie osoby, które o to dbają, a przy okazji blokują pokazy jego obrazu.

Parę dni temu ludzie od dystrybucji z Disneya, nie osoby od „Gwiezdnych wojen”, przyszli do ArcLight i powiedzieli: „Złamiecie postanowienia umowy, jeśli pokażecie „Nienawistną ósemkę”. Nie oddacie temu filmowi kin 25 grudnia i będziecie cały czas grać „Gwiezdne wojny” przez Święta. Jeżeli tak nie zrobicie, to je ściągniemy i w ogóle nie będziecie mieć największego dzieła wszech czasów w repertuarze”.

Reżyser uważa, że Disney chce dosłownie zniszczyć i pogrzebać innych filmowców i ich produkcje. Tarantino idzie w swojej ocenie nawet o krok dalej i uważa, że:

To jest naprawdę zła wiadomość i ku*ewsko mnie wkurzyła (...). Disney chce mnie wydymać.

Zobaczcie pełną gniewu wypowiedź Quentina Tarantino:

Podczas, gdy niektórzy mają problemy z powodu posiadanie w repertuarze „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy”, inni cierpią z braku możliwości wyświetlania tego tytułu na swoich ekranach, jak ma to miejsce we Francji.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.