Quentin Tarantino broni postaci Bruce'a Lee w "Once Upon a Time in Hollywood"

13.08.2019 08:41
Quentin Tarantino |undefined Fot. . shutterstock.com

Premiera "Once Upon a Time in Hollywood" odbędzie się już w połowie sierpnia 2019 roku. 9. film Quentina Tarantino zbiera same pozytywne recenzje. 

"Once Upon a Time in Hollywood" okazuje się najlepiej zarabiającą produkcją popularnego reżysera. Dziewiąty film zbiera masę pozytywnych opinii, a krytycy zachwycają się najnowszym obrazem. Na wielkim ekranie zobaczymy aktorów, którzy już wcześniej współpracowali z Quentinem. Akcja najnowszego dzieła dzieje się w latach 60., a w filmie występują gwiazdy, które w tamtym czasie były popularne lub dopiero rozpoczynały swoją karierę. 

Quentin Tarantino broni postaci Bruce'a Lee

Niedawno świat obiegła informacja, że Shannon Lee, córka Bruce'a, uznała, że jej ojciec został przedstawiony w filmie jako "arogancki dupek". Quentin Tarantino postanowił obronić postać Lee w "Once Upon a Time in Hollywood": 

Bruce Lee był typem aroganta. Sposób, w jaki się wypowiadał... Ja tego nie wymyśliłem. Słyszałem, jak mówił takie rzeczy. Jeśli ludzie powiedzą: "No cóż, nigdy nie powiedział, że może pokonać Muhammada Alego" to cóż... powiedział to! Nie tylko powiedział, ale jego żona, Linda Lee, przytoczyła to w pierwszej biografii jaką przeczytałem.

Okazało się również, że scena walki między Brucem a Cliffem miała wyglądać zupełnie inaczej. Koordynator kaskaderów, Robert Alonzo, który współpracował przy najnowszej produkcji wyznał, że pierwszym pomysłem było zwycięstwo postaci granej przez Brada Pitta. Jednak aktor miał pewne wątpliwości. Całe szczęście scenariusz zmieniono, bo film mógłby zyskać sporo negatywnych opinii.

Przeczytaj także

Premiera "Once Upon a Time in Hollywood" odbędzie się 16 sierpnia 2019 roku. W filmie występują Brad Pitt jako Cliff Booth, Leonardo DiCaprio w roli Ricka Daltona, Margot Robbie zagrała Sharon Tate, a w Romana Polańskiego wcielił się polski aktor, Rafał Zawierucha. 

Zobacz także: Quentin Tarantino stworzył wyjątkową playlistę na Spotify

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.