Quentin Tarantino opowie o morderstwie żony Romana Polańskiego

Robert Skowronski
12.07.2017 08:16
Quentin Tarantino opowie o morderstwie żony Romana Polańskiego Fot. Ons.pl

W obsadzie pojawią się prawdopodobnie tak wielkie nazwiska, jak Brad Pitt, Jennifer Lawrence czy Margot Robbie. Czy widzom trzeba czegoś więcej?

Po „Django” i „Nienawistnej ósemce” Quentin Tarantino ma zamiar odrzucić westernowy płaszczyk i nakręcić pierwszy w swojej karierze film bazujący na prawdziwych wydarzeniach - chyba że za takie uznamy te przedstawione w „Bękartach wojny”. Reżyser opowie historię Charlesa Mansona, a jednym z poruszonych na ekranie wątków ma być morderstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego, która będąc w ciąży została zabita 9 sierpnia 1969 roku.

Grupa fanatyków Mansona napadła na dom w Benedict Canyon w Los Angeles sądząc, że należy on do producenta muzycznego. Tego dnia oprócz Sharon Tate zginęły jeszcze cztery osoby, które znalazły się w posiadłości. Dwa lata po tej tragedii Charles Manson został skazany na karę dożywocia. Potwór w ludzkiej skórze utrzymywał, że do takiego postępowania pchnęły go piosenki zespołu The Beatles.

Scenariusz będzie oczywiście dziełem Quentina Tarantino, a producentami obrazu mają być Harvey i Bob Weinsteinowie, którzy współpracowali z reżyserem przy jego poprzednich filmach. Plan zdjęciowy ma ruszyć latem 2018 roku.

Wymienione nazwiska aktorów nie są jeszcze potwierdzone, ale według doniesień Tarantino prowadzi już z nimi rozmowy. Brad Pitt miał już okazję wystąpić u twórcy „Pulp Fiction” w „Bękartach wojny”. Dla Jennifer Lawrence i Margot Robbie byłby to debiut przed kamerą jednego z największych kinofilów Hollywood. Tarantino słynie z umiejętności budowania silnych kobiecych postaci, zatem wymienione aktorki nie powinny szczególnie długo rozpatrywać złożonych im propozycji. O ile rola Lawrence nie jest znana, to Robbie najpewniej wcieliłaby się Sharon Tate.

Projekt poświęcony Mansonowi byłby 9. filmem w dorobku Quentina Tarantino. Reżyser już od dłuższego czasu zarzeka się, że po dziesięciu zrealizowanych projektach ma zamiar zakończyć działalność filmową. Twórca mówił wcześniej o planach nakręcenia „Kill Billa 3”. Nie wiadomo jednak czy była to zwykła zgrywa czy też zapowiedź finalnego dzieła.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.